محل تبلیغات شما
وقتی بحث تعهد به زندگی شویی به میان میاد و خیانت مذمت میشه مخاطبهای زیادی ممکنه دوست نداشته باشند شنونده یا خواننده این هشدار و یا تذکر
مهم ، راجب پایبندی به تعهد اخلاقی خودشون باشند
یک جورهایی میخوان از حقیقت و خطای خودشون فرار کنند
و وقتی که یکی مثل من میخواد در مورد آسبب این ماجرا به بنیان خانواده که شامل خودشون ، همسران و اگر بچه دارند بچه هاشون و حتی به مراتبی بستگان دیگرشون هم میشه ، صحبتی کنه ، احتمالا میگن برو بابا ، دلت خوشه جای ما نیستی که بدونی تو این زندگی چی کشیدیم ، داری ما را قضاوت میکنی ، قضاوت نکن با کفش های ما راه نزفتی و این حرفها
هر ادمی وقتی میخواد اخلاقیات و تعهداتش زیر پا بگذاره حتما برای خودش بهانه و دلایل را می تراشه و عذر خودش را موجه میکنه که میتونه وجدان و تعهدش را نادیده بگیره بدون اون بهانه ها ممکن نیست بتونه
حتی اون کسی هم که میره ی یا قتل و هر جرمی را مرتکب میشه قبلش با بهانه هاش وجدانش از عمل مجرمانه اش خلاص کرده
کار اشتباه ، اشتباه است و عملی که قرار مخفیانه انجام بشه مشخصه که انتخابش چه ره آورد پر از آسیبی به زندگی داره
اینقدر متاسفانه آمار خیانت در کشورمون رفته بالا که فکر کنم بشه ادمهایی که متعهد به زندگیشون هستند را جز اقلیت برد
فاجعه است و این متعهد بودن ربطی به دین و شرع و این حرفها نداره در تمام دنیا ، خیانت کردن در رابطه متعهدانه از هر طریقی و در هر مرحله و شیوه ای که باشه مورد قبول نیست .
به وظیفه خودم که تو این وبلاگ بعضی از مسائل را بنا تخصص و رشته ام در موردشون اطلاع رسانی کردم فکر کنم این بار سوم باشه که در مورد موضوع خیانت و آسیب هاش مینویسم
از نظر من خیانت با هیج دلیل و بهانه ای قابل توجیح نیست و ادم نرمال و سالم به بهانه یک زندگی پر مشکل وارد یک رابطه مخفیانه نمیشه
ولی حق هر ادمی است که اگر انتخاب غلطی کرده و در رابطه اش مورد اذیت و آزار قرار گرفته ختم رابطه بده و با استفاده از تجربه قبلی و آگاهی بیشتر روابط جدیدی را آغاز کنه
در نتیجه ادم نرمال اول تکلیف رابطه اشتباه را روشن میکنه پرونده اون را که بست بعد از مدتی که خودش پیدا کرد میتونه به رابطه تازه فکر کنه
اینقدر آسیب شناسی و چرایی های خیانت بحثش،وسیع است که اینجا مجالی نیست که من بخوام بحثش را به طور گسترده باز کنم

اما خیلی وقتها ادم ها به طور ناخودآگاه به خاطر آسیب های که در کودکی خوردند خیانت میکنند و ربطی به ایرادات همسرشون نداره
گاهی به خاطر روابط اشتباهی که والدینشون در گذشته داشتند اینقدر اثرات سو گذاشته که این بچه ها بزرگ میشند به خیانت رو میارند
در واقع در هوشیاری متوجه نیستند عرض کردم ریشه یابی که میشه متوجه میشم منبع این عمل از گذشته است
گاهی فرد میخواد به طور ناخودآگاه از والد غیر همجنسش انتقام بگیره مثلا شاهد زورگویی های به مادر در گذشته بوده یا بلعکس ، زن یا مرد مسیر خیانت با همسر جهت انتقام والد در پیش میگیرند

یه وقت هایی ازدواج های زود هنگام که فرد هیجان دوران تجرد را تجربه نکرده یا خانواده بسته و کنترل گری داشته، برای اون هیجان مثلا در چهل سالگی با وجود دو تا بچه به دنبال روابط و هیجاناتی میره که مربوط به افراد شانزده ، هفده ساله است در آقایان بیشتره ولی در خانمها هم این عامل دیده میشه
در نتیجه اجازه بدین به وقتش با مدیریت شما فرزندانتون هیجانات و تجربه های اینگونه را داشته باشند که فردا توی زندگی شویی عقب گرد نکنند یک خانواده را نابود نکنند
و خیلی عوامل دیگه به بحث خیانت مربوط میشه که به همین چند مورد بالا بسنده میکنم

اینقدر ضربه و استرس به فردی که به اون خیانت میشه سنگینه ، نگفتنی است فرد خیانت دیده قشنگ مراحل سوگ را با شدت خشم و سرزنش،بیشتر پشت سر میگذاره و دیگه هیچ وقت اعتماد و امنیتش،به اون زندگی درست نمیشه حتی اگر تظاهر به بخشش کنه مطمئ باشید دیگه اون ادم قبل نمیشه
خواهش میکنم اگر این متن را میخونید و الان مشغول یک رابطه مخفیانه هستید همسرتون هم متوجه نشده این هشدار را توفیق بدونید و فرصت جبران اشتباه را غنیمت بشمارید و از رابطه مخفیانه تون دست بکشید افشا شدنش تاوان سنگینی داره و شیوه درستی را برای حل مشکلاتتون انتخاب کنید
حتی اگر اون راه حل ،جدایی باشه ، راه حل معقول و درست تری است
مطمئن باشید کسی که حاضره با شما که زن یا شوهر دارید وارد رابطه غیر بشه این ادم هرگز فرد قابل اعتماد و درستی نیست اگر انسان بود هرگز به زندگی فردی دیگر تعدی نمیکرد
حرفهای این ادم برای شما جالبه چون بدون که مسئولیت زندگی شما را داشته باشه با شما در رابطه است
موقع های احساسی و خوشی با هم گفتگو و رابطه برقرار میکنید منتسب به مادرزن و پدر زن و مادرشوهر و پدر شوهر ، خواهرشوهر و برادر شوهر ، خواهرزن و برادرزن و نیست چون پنجاه درصد اختلاف زن و شوهرها سر بقیه است وقتی توی رابطه دوم این منتسبان نباشند دیگه تو این قسمت ماجرا بحثی نیست
به همین قشنگی و با احساس و احترام که با فرد رابطه دومت گفتگو میکنی همین حرفها را به زن یا شوهرت بزنی شما را تاج سرش میکنه

کسی که میگه من به خاطر مشکلات و عدم حمایت و بچه هام نمیتونم طلاق بگیرم
باید بگم که اول که زندگیت درست کن یعنی دنبال ساختن و ترمیمش،باش اگر متخصصین هم به شما گفتند زندگیتون قابل درست شدن نیست و تلاشت برای ساختنش نتیجه نداد انوقت راه حل جدایی پیشنهاد میشه
واقعا عدم حمایت و غیره ، بهانه ای برای این نیست که به زندگی ای ، ادامه بدی که در سایه اش خیانت کنی اگر به خاطر بچه ها جدا نمیشی مطمئن باش خیانت تو آسیب صد برابر بیشتر از طلاق به بچه هات میزنه

خلاصه دنبال جدایی نمیری و راه حل خیانت انتخاب کردی ، رک بگم چون تنبلی و نمیخوای درست زندگی کنی زندگی خوب ، زحمت و رنج میخواد موندن تو این زندگی بلاتکلیف و سرگرم شدن به رابطه دیگر راه حل کم زحمت تری برات هست
اما وقتی افشا شد تازه متوجه میشی چه تیشه ای به ریشه خودت زدی

یه وقتها هم هست من دیدم افراد قصد رابطه دوم و خیانت نداشتند به طور اتفاقی درگیر شخصی شدند که خودش به آنها نزدیک کرده
همه ما باید برای دیگران حریم شخصی خودمون را با رفتارمون تعیین کنیم .
همیشه ادمهای هوس باز وجود دارند این ما هستیم که در خانواده ، جامعه ، محل کار و. حد و حدود دیگران را نسبت به خودمون تعیین میکنیم
وقتی کسی رفتارهای سبکی را با شما در شوخی هاش نشون داد شما رودربایستی کردید تذکر ندادین ، اون هم فکر میکنه شما بدتون نیومده و یک قدم به تعرض به شما نزدیک میشه و همینجوری پله پله ،جلو میاد .

وقتی کسی در فضای مجازی برای شما جوک های زننده و تصاویر مستجهن میفرسته ، در حرف زدنش از کلمات رکیک استفاده میکنه ، پر واضح است هدفش چیه
میخواد بابب مسائل دیگه را باز کنه و به شما برای تعرض بیشتر نزدیک بشه
شما خجالت میکشید برخورد کنید و اون بدترش ادامه میده
راه حل این ادم چیه بلاک کردن از تمام اپیکیشن ها

من نمیدونم کسی که به حریم جنسی شما تعدی کرده دیگه چه رودربایستی هست که باید باهاش داشته باشید این ادم قرار کجای زندگی شما جا داشته باشه که حدش بهش نشون نمیدن

گاهی وقتها هم سکوت بعضی ها در مقابل این رفتارها دلیلش اینه که منه مخاطب گیرنده خودم هم، انگاری بدم نمیاد ،که همچین توجهی از مخاطبم بگیره اینقدر توجه و تعریف از من نکردن حالا یکی هم که توی دنیا پیدا شده متوجه جذابیت هام شده چرا کیشش کنم بزارم باشه هی درگیر توجه من بمونه
زهی خیال باطل اون فکرش بیمار تر از این حرفهاست درگیر چیزهای دیگری از تو هست

دوسال پیش پدر یکی از همکلاسهای کلاس دبستان باربد که قبلا هم با ما هم محلی بود گاهی کانکت میشد
خودش و خانمش توی محله که میدیم سلام و علیک داشتم گاهی خانمش احوال من را میپرسید مخصوصا وقتی فهمید مریض شدم شوهره چندباری به بهانه سوال در مورد معلم ها و مدارس به گوشیم زنگ میزد منم جواب دادم یه روز توی تلگرام عکس کاربریم از خودم گذاشتم
فوری امد برام نوشت چقدر شما زیبا هستید چندتا قلب هم برام گذاشت
به فوریت بدون بحث و جدل بلاکش کردم هم از گوشیم و هم تلگرام
ان موقع واتساپ نداشتم پارسال تا واتساپ وصل کردم دوباره امد خودش معرفی کرد یه پیام معمولی و سلام و علیک نوشت
باز هم بلاکش کردم
واقعا من با این ادم چیکار دارم اصلا ناراحت هم بشه فدای سرم چه فرقی میکنه کسی که حدش نمیدونه ، چه احساسی پشت برخورد من داشته باشه
هنوز که هنوزه خانمش هر چند ماه یک بار تماس میگیره شاید سه دقیقه حرف میزنه میگه تو فکرت بودم میخوام حالت بپرسم
منم تشکر میکنم و از احوالم بهش میگم
همیشه تو دلم میگم من نمیدونم شوهرت کجاها دیگه غلط میکنه ولی من به سهم خودم به تو که یک زن مهربان و با معرفتی هستی درست برخورد کردم .

خلاصه یه وقتها این خجالته و رودربایستی میتونه به قیمت از دست رفتن اعتماد زندگیتون تموم بشه
آش نخورده و دهن سوخته میشید
ناراحتی و خوش نیومدن هیچ کس از آرامش و اعتماد خانوادتون بالاتر نیست .
هر وقت دیدین یک زن یا مرد داره پا را فراتر میگذاره
یا خارج از محدوده کاری به شما پیام های معنی دار و غیر کاری میده بهش رک و پوست کنده تذکر بدین واقعا بود و نبود یه همچین ادمی چیزی از زندگی شما کم نمیکنه
بگذارید همیشه ستون اعتماد و امنیت خانوادتون باشید و همچنین یک الگوی خوب برای فرزندانتون 
 اینو فقط با رفتار قاطع و تعهدتون میتونید تامین کنید‌ 

از حس مسئولیت باربد دلم براش ضعف رفت ولی .....

یک دفعه ایی جور شد آمدیم شمال

چنان نمای که هستی

، ,هم ,خیانت ,رابطه ,زندگی ,اون ,راه حل ,این ادم ,کسی که ,تو این ,به شما

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

سامانه پیامک صوتی پایاپردازش Jeremy's notes تالارهای پذیرایی/ تالارهای عروسی reransete ANIME CASTLE2 arkrawefiv صندوق فروشگاهی،بارکد خوان،نرم افزار حسابداری،گیت فروشگاهی، دزدگیر فروشگاهی Aurora معرفی روحانیون اصلاح طلب عکس