محل تبلیغات شما
به حسن میگفتم که آن عده از مردم که مقید به رعایت شرایط بهداشتی کرونا هستند دقت کردم چیزی که بیشتر از همه تحت فشار قرارشون داده اینه که رفت و آمدها و دورهمی هاشون محدود شده ، بغل و بوسه هاشون در روابط خانوادگی به صفر رسیده و این نبود انرژیه داره بی تابشون میکنه
از طرفی فکر کردم چقدرداشتن رفت آمدهای صمیمی و محبت های نوازشی خانوادگی لذت بخشه که الان برای آدمهایی با کیفیت خوبش را داشتند نبودنش در زندگیشون احساس میشه که میگند خدایا تمام دردسرهای قبل به ما برگردون شر این ویروس کم کن که ما بتونیم عزیزانمون را راحت تر ببینیم و به آغوش بکشیم
از نگاه دیگه فکر کردم این محبته خیلی خوبه ولی ادمها باید تمرین کنند خودشون را از وابستگی های روابطی تا حدی هم رها کنند که در این روزهای اینگونه که پیش بینی نشده است ، بتونند با صبوری بیشتری پشت سر بگذارند
کاهش دید و بازدیدها داره به شدت کلافشون میکنه
انسان تا میتونه باید روی استقلالش و سرگرمی های فردیش هم توانا بشه که کل لذت و خوشبختی و ناشادی براش در بود و نبود ادمهای نزدیکش خلاصه نشه
تو این دنیا ادمهایی هستند که سالهاست توی قرنطینه روابط نزدیک خانوادگی و فامیلی هستند نه رفت و آمدی ، نه محبت و نوازشی را از خانواده تجربه نمیکنند
اینقدر روابط سرده که دورهمی پیش کش مدتهای طولانی نزدیک ترین افراد زندگیشون یه سراغی ازشون نگرفتند و اینها دارند با وجود این شرایط به زندگیشون ادامه میدن وصداشون هم درنمیاد
غم تو دلشون هست ، بغض هاشون فرو میخورند اما مجبورند که با شرایطشون کنار بیان
البته خب حسنش اینه که این ادمها چون از قبل این شرایط داشتند اوضاع فعلی را با قدرت بیشتری پشت سر میگذارند .
به هر حال الهی که این روزها به خیر بگذره

دوستان  منم  این روزها بد نیستم میگذرونم
تا نوزده اسفند خیلی مشغول ترافیک کاریم بودم بعد محل کارم برای مشاوره های حضوری تعطیل شد  منم دیگه مشغول انجام یک سری کارها در خونه شدم که امشب دیگه نود و پنج درصدش تمام شد.
یک جورهایی برای خودم کار و مشغولیات درست کردم و الا بحث خونه تی و این حرفها را کلا من ندارم اما  جهت تنوع دیگه یه کارهایی برای خودم جور کردم 

نتوستم چکاپ کولونسکوپیم که خیلی هم انجامش واجب بود را به خاطر اوضاع ویروس کرونا تا الان انجام بدم و نمیدونم چه موقع شرایطش هست

متاسفانه چیزی که میبینم اکثر مردم رعایت نمیکنند و حاضر نیستند تن به شرایط بحران و محدودیت خودشون جهت جلوگیری از شیوع ویروس بدن .

نکته حائز اهمیت این ویروس قدرت شیوعش است و بحث کشندگیش قابل توجه نیست آدمهای بی ملاحظه و بی مسئولیت ممکنه خودشون بگیرند و خوب بشند اما این وسط کسانی را مانند ، امثال من را مبتلا کنند و موجب میشه ما که قدرت سیستم ایمنیمون بالا نیست را از پا در بیارند
اون عدم احساس مسئولیته واقعا دردناکه که فرد براش مهم نیست بی ملاحظگیش ممکنه به چه میزان برای بقیه افراد فاجعه به بار بیاره
به هر حال این اتفاق توی کل دنیا همه گیر شده و ما میبینم در تمام دنیا هر ملتی بسته به میزان شعور و فهم خودش با این ماجرا برخورد میکنه .
و من یکی حداقل با تجربه این روزها فهمیدم که فقط تعداد کمی از انسانها هستند که در کل جهان بدون زور و فشار خودشون را مسئول رفتار درست میدونند و تو این شرایط نیازی به تخلیه فروشگاهها و احتکار بی مورد نمیبینند و شرایط بهداشتی را رعایت میکنند
فهمیدم هر جای این دنیا بری زندگی کنی بی شعوری ادمها مرزی نداره اینجور نیست بگی از ایران خارج شدم دیگه خلاص به بخش ادمهای باشعور رسیدیم
نه اینطور نیست این باز خودتی که هرجا بری باید متعهدانه و فهیم رفتار کنی و خوب خودت باشی .
مردم تو این وضعیت صفر و صد هستند یا از ترس گرفتاری این ویروس؛ استرس شب و روزشون گرفته یا اینکه بدجور زدن به در بی خیالی
حتی من گفتم به عنوان درمانگر وظیفه ام امید دادن و حفظ آرامش بقیه است اما اینطور که معلومه بیش از امید خیلی ها به ترس محتاجند که به خودشون بیان
بین شجاعت و حماقت فرق است ادم میتونه مدیریت استرس کنه نترسه و به مراقبتهای بهداشتی توجه کنه
بعضی آدمها حماقتشون با شجاعت اشتباه گرفتند با عدم رعایت خودشون و دیگران را به خطر میندازن
از اون بدتر بعضی هاشون میگند که تا خدا نخواد اتفاقی نمیفته
ای انسان نادان خداوند عقل را داده که تو آکبند نگذاریش و با اختیارت تصمیم بگیری تو چاه بری یا نری اگر خواستی بری تو چاه خدا چیکار داره انتخاب خودته .ولی گاهی با رفتارت بقیه را هم با خودت میسوزنی یعنی ضرر خالی هستی .

امسال بدجور حال و هوای اسفند و قبل از عید سرد و سخت بود
اما آرزو میکنم که سال جدیدی که قراره به روی ماهتون به زودی گشوده بشه پر از خیر و دلخوشی باشه و از تمام بلاها دور بمونید .

از حس مسئولیت باربد دلم براش ضعف رفت ولی .....

یک دفعه ایی جور شد آمدیم شمال

چنان نمای که هستی

بی ,تو ,خودشون ,شرایط ,، ,هم ,تو این ,این شرایط ,را از ,این روزها ,این ویروس

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

osobenchhat وب سایت هواداران مهران عباسی و کوشان حداد Ronald's page لایه بافان تولید کننده تخصصی ژئوتکستایل 03152373673 با ماتماس بگیرید geotextile Cᴏᴅᴇ Dᴇsɪɢɴ Cᴇɴᴛᴇʀ Wilma's notes کار خرما PONY CAMP نحوه محاسبه حمل خاک در فهرست بها ابنیه وراه Dora's style