محل تبلیغات شما
تجربه هام از آدم های عجیب و غریب و رفتارهاشون اینقدر زیاد شده که میتونم الان دیگه کتابی بنویسم با عنوان (شگفتاااااا براساس روایت های واقعی مریم)
البته حتما آخرش هم مینویسم این کتاب پایانی ندارد  
چون این آدمها که تمام نمیشند لامصب ها همیشه هستند. این تو هستی که حسابی باید مراقب خودت باشی که ضرر جدی نبینی البته بگم ادم مشکل دار و پردردسر ، کم یا زیاد ضررش میزنه ، بالاخره این وسط یه اعصابی ازت خورد میشه . اگر هوشیار و جدی باشی مثل سد جلوی عواقب کارهاشون که میتونه لطمات سنگینی را وارد کنه را بگیری آسیب کمتری میخوری  
حالا من قبلا گفتم چرا تجربه هام زیاده یکیش به خاطر فعالیتم در فضای مجازی و بعدیش به خاطر حرفه ام ، بقیه اش هم تجربه های شخصیم که این فعال بودنه مخاطب هام زیاد کرده طبیعاً وقتی مخاطب شما بیشتر میشه این احتمال تجربه را بالا میبره
این را بگم که از نظر شغلی منظورم قضاوت روایت های زندگی آدمها و شخصیتشون نیست به هیچ وجه به هر حال هر انسانی یک داستان و سرگذشتی داره که تو این نقطه به من پناه اورده و میخواد کمک بگیره و قراره من آدم امنش باشم قضاوت و سرزنشش نکنم این آدم حتی بدترین کارها را هم در زندگیش انجام داده باشه وقتی به منه روانشناس مراجع میکنه من فقط یک هدف دارم اونم اینه که بهش بگم چه کمکی از من برمیاد ؟ چه چیزی را میخوای تغییر بدی که به آرامش بیشتر برسی ؟
اینها در چهارچوب مشخص وقت مشاورشون میگیرند
هزینه پرداخت میکنند راس ساعت میان یا مشاوره تلفنی میگیرند، ما تمام ارتباطمون برای هدف مشخص محدود به همون تایم است . مشکلشون هرچقدر دردناک باشه من باید قدرت اینو داشته باشم اثراتش به زندگی شخصیم نیارم کار سختی است اما باید مدیریتش کنم که میکنم
پس تا اینجا حرفی نیست من دارم کارم انجام میدم و موضوع عجیبی نیست
اونجاش مشکل منه که بعضی از این ادمها برای ضرورت بیشتر یه شماره تماس از تو دارند یا در صفحه مجازیت هستند
اول در تلاش این هستند که هر طور شده فضای دوستی و صمیمیت ایجاد کنند که زود دختر خاله بشند
مثلا یهو من را مریم خانم ، مریم جون صدا میزنند
ششصدتا کلیپ های فان و بی ربط برام میفرستند
در مورد یک چیزهای که اصلا نباید نظر بدند اظهار نظر میکنند
دوست دارند یک جور آدرس خونم داشته باشه به یک بهانه بیان خونمون
مثلا موارد داشتم دو سه سال مراجع تلفنی از شهرستان بودند
امدند تهران بعد روز کاریم نبوده اصرار داشته حضوری من را نیم ساعت هم شده ببینه باهاش در پارک قرار گذاشتم کلی در ذوقش خورده توقع داشتند بگم عشقم بیا شام و ناهار خونمون باهم گل بگیم ، گل بشنویم
نه خیر از این خبرها اصلا نیست
و خیلی چیزها که بخوام بگم باور کنید میگید چطور دوام میاری
خب چون اینها یک تصور بی حد ومرز از رابطه با شما برای خودشون تعریف میکنند یا با رابطه درمانی با شما آرامشی را تجربه میکنند با بسته بودن فکرشون میگند چه خوب این ادم را دائم در رابطه صمیمی خودمون داشته باشیم
ای انسان نازنین پس تصمیم و انتخاب من برای صمیمیت با تو چه میشه ؟
چرا با خودت فکر نمیکنی بابا این شغلش است من که تنها مخاطب و مراجع این آدم نیستم چگونه ممکنه توقع این سرویس داشته باشم .
بخواد با همه ماجراهاش دخترخاله بشه به فنا میره
به خدا کار، ما خیلی خیلی سخته باید صبورانه مخاطب از سوتفاهم دربیاریم والا صدتا برداشت غلط درموردت میکنند
شما حدت با پزشک جسمت رعایت نکنی فحش هم بهت بده باز پیشش میری اینو بارها دیدم که میگیم چون برای ادامه درمان و تجویز دارو مجبوری باهاش ادامه بدی
دیدم دکتر به مریضش گفته شما بیخود کردی برای این مورد غیر ضروری در تایم استراحتم تماس گرفتی اون مریض کلی ابزار انزجار از دکتر پیش من کرده ولی با وجود حس هاش درمانش ادامه داده
ولی حالا شما در ابتدا با شیرین ترین کلام به مراجع خودت بگو برای من این همه کلیپ های فان نفرست ، من را با نام رسمی صدا بزن ، این موقع تماس نگیر ، شماره تماس برای ارسال پیام ضروری است
هی دم به دقیقه افکار و نگرانی هات برای من ارسال نکن ، اینها را در جلسه درمان بگو
یا یک سوال یک خطی نپرس که جوابش چهل خط تاپیه ؟
اوووووو بخوام براتون بگم هیهاته فقط میمونید چطوری ‌میشه با این اوضاع آرامش داشت
خلاصه بخوای منطقی و درست در همون ابتدا تذکر بدی که تمام رابطه ما محدود به تایم مشاوره است .
میشی بد عالم . صدتا قضاوت میشی وای چقدر پولکی هست آخه حالا مگه چی میشه یه جوابه دیگه .
عزیز من برای تو در لحظه یه جوابه ، تو که مرزت نمیدونی یکم بیشتر، بهت میدون بدم میخوای بیست و چهارساعته آنلاین باهات در ارتباط باشم
در نتیجه من که مثل دکتر جسم نمیتونم که قشنگ در مقابل بی شعوری بعضی ها یه چی بگم حداقل هم اون را حالیش کنم هم دل خودم خنک کنم
مجبورم با رفتارم اروم اروم اونها را از ارسال پیامهای بی مورد نسبت به خودم بی انگیزه کنم و اون حسی که مدنظرشون هست را از من در فضای غیر تایم مشاوره نگیرند اونهایی که هوش بهتری دارند زودتر متوجه میشن اونهایی که هوش کمتری دارند یا کلا خودشون را به اون را میزنند که دیگه چند دسته موهای من و خودشون باید سفید کنند بلکه از این کارها دست بکشند . یعنی هر یه مراجع جدید که میاد میگم الهی که تو هدایت شده باشی باهات داستان خارج فضای اینجا را تا بخوای متوجه بشی نداشته باشم
جالب بهتون بگم این توقع بی جا داشتنه و این رفتاره را من توی قشری تحصیلات بالا، اساتید دانشگاه و آدمهای پر از ادعای فهم شعور داشتم تا به پایین .

یه وقتها هم که میگذره بهشون میگم من چون مخاطب هام زیاد هستند فرصت ندارم که پاسخ گوی طولانی باشم
چون میدونید رابطه یک طوری است نمیشه هیچ پاسخی هم بهشون نداد باید در کنار ملو بودن آگاهشون کنی
گاهی که یه درخواست های بی مورد دارند بهشون میگم امکان پذیر نیست چون رابطه من و شما یه تعریفی داره قرار بهتون در سهم و بخش خودم کمک کنم اگر از چهارچوبی که هست خارج بشم ممکنه در ظاهر اولیه به نظرتون دلگرم کننده بیاد اما شک نکنید به هدف و رابطه درمانیمون لطمه میزنه .
یا اینکه موارد اینطدری داشتم معلوم نیست رفته کدوم گوری چه خلاف و خطایی بکنه بعد به من پیام التماس که به خانواده ام گفتم با شما در فلان جا یا پارک قرار دارم اگر تماس گرفتند تروخدا بگین با هم بودیم یا قرار داریم
من که صد سال زیر بار این درخواست نمیرم جدا از رفتار غیر حرفه ای . بگو تو رفتی پارک یهو افتادی مردی ، زدن کشتنت بعد برای چی برای خودم دردسر و حاشیه قانونی درست کنم
یا خانواده تماس میگیره میگه شما امروز اینو به دخترمون گفتین میگم من با دخترتون مشاوره نداشتم
گفته پیش شما بوده یا با شما مشاوره گرفته شما گفتین فلان کار را بکنه
من میگم خودتون چه فکر میکنید به نظرتون من چه کاره هستم مجوز این کارهای نامعقول به دخترتون بدم ؟
اصولا مراجعین پرحاشیه اینگونه ، که بعد از یکی دو بار تذکر میبنم باز میخوان از من و فضای مشاوره برای انجام کارهای اشتباهشون یا دور زدن سو استفاده کنند عذرشون میخوام و دیگه پذیرششون نمیکنم چون اینها به واسطه دروغ ها و رفتارهای پرخطرشون میتونند دردسر جدی و مخل آسایش بشند اینها الان نمیخوان مشاوره بگیرن مشاوره گرفتن هم با تمام مشکلات قبلش یک بینش کمک به خود و تمایل به تغییر میخواد اون بینش نباشه مشاوره فایده نداره

تازه اینو در نظر بگیرید همون ابتدا هم این محدودیت را کم و بیش براشون توضیح میدم ولی بعضی ها خودشون حسابی به اون راه میزنند
حالا خوبه من تازه این جدیت را در کارم دارم بعضی از همکاران ذاتا ادم های رکی نیستند مدیریت این قسمت براشون خیلی سخته نتونستند این بخش کنترل کنند به حدی برای زندگی شخصی خودشون مشکل ایجاد شد و اعصاب روانشون به هم ریخت که کار را بوسیدن گذاشتند کنار . میگن تجربه جهنمیه خودمون خلاص کردیم

شاید باور نکنید اکثریت مخاطب ها اوایل که شماره را دارند حتی برای رفتن یک مهمانی که برم یا نرم
کادو بخرم یا نخرم
پیامک به فلانی بدم یا ندم ؟
قهرم ، آشتی کنم یا نکنم ؟
عیدی بدم یا ندم
و‌‌‌
قبلش هم یه طومار مینویسند یا یک ویس نیم ساعت ارسال میکنند برای یک تصمیم های خیلی سطحی و پیش و پا افتاده

خب ادم در جریان زندگی در ماه با این تصمیمات دهها بار روبه رو میشه تا الان که من تو زندگیت نبودم چیکار میکردی؟ که الان برای یک تصمیم ساده خارج از وظیفه من میخوای بهت بگم انجام بده یا نده ، که کلا مسئولیت انتخایش از خودت ساقط کنی
خب اگر هم این موضوع اینقدر مهمه، که جواب یک کلمه یا دو کلمه ای من به دردت نمیخوره بابت تحلیل موردت باید جلسه مشاوره بگیری .
کلاً همش میخوایم سو استفاده کنیم این خیلی اخلاق سطح پایینی است به نظر خودمون زرنگ به حساب میایم ولی خبر نداریم داغونیم بدجوررر
اینجور مواقع با یک ت حرفه ای پاسخی میدم که نقشی در تصمیم اون شخص نداشته باشم بعدش در جلسه حضوری یا تلفنی بهشون توضیح میدم من به عنوان درمانگر در هیج موضوعی برای مراجعم تصمیم نمیگیرم بلکه توانمندش میکنم خودش تصمیم های زندگیش را بگیره قرار نیست شما به من وابسته بشید قرار شما آگاه بشید در کنارش تجربه ها و مسئولیت های زندگی با خودتونه ما مادام باهم نیستم یک روز این جلسات مشاوره تمام میشه

این از این

مورد بعدی ادمهایی که اصلا مراجع نیستند اما جهت سو استفاده میان دایرکت اینستا ،دست کم روزی سه پیام اینجوری دارم
اولش پیام هاشون را با این مضمون شروع میکنند چقدر شما خوبید ، صدات ، سبک زندگیت به ما آرامش میده
چه انرژی خوبی داری ؟ خیلی دوستت دارم
بعد آخرش مینویسند میشه باهم تلفنی حرف بزنیم
من مشکلات و مسائل زیاد دارم دوست برای شما بگم

شگفتاااا . انوقت چرا بشینم با شما تلفنی حرف بزنم ؟ اخه این چه توقعی است یعنی کار و زندگی ندارم ،چون انرژی من را خوب مبینی بشینم به چه دلیل شنونده درد و دلهای شما باشم

من در پاسخ به پیامشون مینویسم من به عنوان روانشناس به دو شیوه حضوری و تلفنی خدمات مشاوره میدم اگر مایلید شرایط براتون ارسال کنم

اینو میخونند پا به فرار میزارند حالا قبل ارسال این درخواست کلی کامنت های قربونت ، فدات بشم ارسال کردند وای توی یه فرشته ای و این حرفهاااا

خلاصه فکر کردند با اون کامنت ها بذر پاشی کردند
حالا به خیال خودشون منم از تعاریفشون حسابی ذوق مرگ شدم دیگه اینو درخواست میکنند فکر میکنند کلا میگممم تو جان بخواه
یعنی ادم حالش از این جریان سو استفاده به هم میخوره رک بگم از نظر من از بی شخصیتی و بی عزت نفسی یک ادم محسوب میشه با علم بر اینکه میدونیم طرف شغلش طوری است که باید برای گرفتن خدماتش به شیوه درستش اقدام کنیم دنبال یه راه برای دریافت خدمات فری و مجانی هستیم
وکیل ها ، پزشک ها ، روانشناس ها بدجورر اسیر این مزاحمت ها و درخواست بی جا هستند
خود همین ها بهشون بگو یک روز رایگان برو سر کارت ، یک روز حقوق نگیر باور کن زمین و زمان را هم با هم یکی میکنند حالا خودت که رایگان کار نمیکنی چرا از من توقع خدمات مفت و مجانی دارنی مگر نه اینکه این توقع ریشه در طبع پاینت داره . واقعا خود همین یک ضعف شخصیتی محسوب میشه
یا یک مشکل بزرگ مینویسه برای ترمیمش نیاز حداقل به بیست جلسه مشاوره داره بعد تهش مینویسه چیکار کنم اخه ادم خوب من چقدر خدایش چت کنم که بتونه برای تو اثر گذار باشه .چه توقعیه که از من داری
چیزی که من میدونم و تو متوجهش نیستی یه وقت نوک زدن به یک به راهنمایی کردن میتونه شرایط فعلیت را بدتر کنه هر چیزی اصول و تخصصی داره
وقتی اونی که این مدنظرش است من به عنوان طرف مقابلش که با چت مفت و مجانی یه حرفهای جادویی بهش بزنم که این از مشکلش رها و خلاص بشه ، انجام نمیدم
ان وقت فرضیه دهها قضاوت نا به جا در ذهنش باز میشه که اگر ادم خوبی بود الان به من کمک میکرد .

آخه تو که برای این همه رنج و عذاب و مشکلاتت حاضر نیستی برای خودت هزینه کنی و دلسوز خودت نیستی این وسط چه توقعی از من داری که بیام نجاتت بدم اول نشانه به سمت خود بی رحمت ببر
باور کنید حتی از مخاطب های اینجا هم من همچین درخواستی های داشتم با وجود اینکه حداقل در اینجا بارها این مرز را توضیح دادم دست کم تو این مدتی که وبلاگ دارم سه الی چهار تا پست راجب این موضوع توضیح دادم اما باز در کمال شگفتی دیدم امدند توی واتساپ یا تلگرام طرح مشکل کردند
وضع مالیشون هم میدونم خوب خوبه
اگر من را به عنوان کسی که در این کار تخصص دارم و میتونم برای راهنمایی و مشکل بهت کمک کنم و من را قبول داری که مشکلت مطرح کردی ؟ خب عزیزم ، از راه و شیوه درست و اصولیش اقدام کن ،منم خدماتم بهت میدم چرا فکر میکنی الان باید من وقتم و خدماتم رایگان در اختیارت بزارم ؟
دوست نزدیک و خیلی صمیمی من هستی ؟
با هم چیک تو چیک هستم ؟
اونی که صمیمی و خیلی نزدیکه خودش میدونه کی هست رابطه دوطرفه داریم برو و بیا داریم از هر دری سخن دارین این صحبت ها بینمون نیست
اما توچی ؟ که برای خودت این حق را قائل شدی
به خدا اونی که دوست صمیمی منه با التماس و خواهش و تمنا من واریز نمیکنه بعد رابطه دوسویه است چون اونها خدماتی دارند که منم بدون هزینه استفاده میکنم جنس رابطه کاملا فرق میکنه

اینجور مواقع اصولا در جواب همچین درخواستی برای راهنمایی میگم شما باید حتما برای این مشکلت از روانشناس وقت مشاوره بگیری و این موردت را مطرح کنی
به نظرتون خوبه چی در پاسخ من بنویسیند ؟
همشون مینویسند آهان مرسی باشه
من اینطور برداشت میکنم یعنی من میدونم که باید چیکار کنم ، خودم زدم به آن راه ،یه تیر سواستفاده را رها کردم بالاخره شانسه ، شاید شما میگرفتی یه خدمات مفتی هم ما کاسب میشدیم
این برخورد که میبینم معمولا وارد بحث نقد و انتقاد نمیشم چون میدونم بحث این موضوع بی نتیجه و فرسایشی و حتما پر از توجیح است سعی میکنم از آن آدم فاصله بگیرم وقتی حد و مرزمون رعایت نکنه فاصله گرفتن کمک میکنه از این توقع هات و درخواست های نا به جا خلاص بشم
اینو تاکید کنم چون این درخواست در زمان های مختلف از افراد متفاوت تکرار شده لذا به هیچ وجه الان منظورم مستقیم شخص خاصی نیست لذا یهو ده نفر نیان خصوصی به بگین منظورت با من بوده ؟ قشنگ به هفت روش سامورایی بلاکتون میکنم
نه عزیزم همین جا جوابت بدم نه من را اذیت کن نه خودت را اصلا منظورم با شخص شما نیست کلی میگم اگر شما یکی از کسانی هستی این رفتار کردی توجیح و توضیحت مهم نیست نفس کار اشتباهه
الان همین پست در حد سه جلسه مشاوره داره یک رفتار اشتباه و نادرست برات توضیح میده به جای دفاع کردن اشتباه را بپذیر و شیوه خودت تصحیح کن

یه مورد دیگه هم یادم آمد مثلا میان دایرکت اینستا سلام میدن چند خط مینویسن اخرش میگن ما میخوایم خودکشی کنیم .
شما فکر کنید یک درصد این پیام درست باشه این اتفاق بیفته به پیج کاری من پیام داده ادم معمولی نیستم که از نظر قاتونی مسئولیتی نداشته باشم اگر بی توجه رد بشم برم و واقعا آن آدم دست به همچین کاری بزنه و سقط کنه قانون بااجارتون سراغ من درمانگر روانشناس هم میاد
تو که میخوای خودت بکشی الان پشت فضای مجازی من غریبه بی هیچ شناختی چیکار برات میتونم انجام بدم یه وقت و اعصابی از من گرفته میشه راهنمایی اروژانسی را در این مورد براش انجام میدم که اگر به ملکوت اعلی پیوست سند باشه در حد مسئولیت قانونیمم ، بهش راهنمایی خودم را ارائه دادم .
خلاصه از سختی و مشقت های تعامل کاریم در کنارش تجربه ادم های عجیب و غریب هرچقدر بگم کم گفتم همش برمیگرده به اینکه ما متعهد و مسئول رفتار درست در جایگاه خودمون نیستم
تنشی که برای دیگران با رفتارمون ایجاد میکنیم یک جا حتما کارماش پس میدیم حتی یک در صد تردیدی ندارم . خیلی مراقب اعمالمون باشیم

پی نوشت : این مقدمه پستی هست که میخواستم خصوصی بنویسم دیدم میشه این قسمتش را به صورت عمومی منتشر کنم اما ادامه پست چون یک روایت و تجربه واقعی دارم ترجیح میدم خصوصی بنویسیم کلاس که داشتم در موردش با استاد عرفانم حرف زدم فقط بی نهایت خوشحالم که گفت چقدر رفتار درستی انجام دادی و آن فرد مقابل تو از کارش پشیمون میشه و حتما بهت میگه اما مهم اینه که تو از ماجرا سربلند شدی . ببخشید نمیتونم عمومی عنوانش کنم .

ادامه به زودی به صورت پست خصوصی .

از حس مسئولیت باربد دلم براش ضعف رفت ولی .....

یک دفعه ایی جور شد آمدیم شمال

چنان نمای که هستی

یک ,، ,هم ,های ,تو ,یه ,من را ,از من ,از این ,با شما ,من به ,میان دایرکت اینستا

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

festigasmo Jacquelyn's life سایت شخصی رضا فتحی(خبری وعلمی) خرید محصولات کیف کفش نیم بوت ساق دار زنانه مردانه CAT کاترپیلار 2021 foxtladispdon پرورش اردک کسب درآمد گروه نظام مهندسین کشاورزی طیور شرکت مک مرزید MR.ZID بانک مقالات و طرح های توجیهی فایل مارکت Evan's game امنیت