محل تبلیغات شما
با وجود اینکه شما ،افراد غایب این وبلاگ که گاهی ازشون در برخورد و تجربه هام میگم نزدیک نمیشناسید اما همیشه وجدانم و احساس مسئولیت پذیریم این شهامت را به من داده که اگر در زندگی در مورد شخصی چیزی را اشتباه نوشتم یا اگر تغییری کرد آن تغییر را به شما هم بگم ، اگر رفتار جبرانی پیش گرفت باز شما در جریان باشید
یک جوری خودم را در مورد حقوق اون فرد غایب از نظر اخلاقی مسئول میدونم
 اینجا فضای مجازی هست جای خود دارد، بیشتر در زندگی واقعیم این موضوع پررنگ تر هست
هم برای تصحیح و تغییر یک برداشت ، هم برای عذر خواهی اگر واقعا باید از سمت من انجام بشه همیشه خدا را شکر نیروی وجدانم به همه عذر و بهانه ها میچربه
حتی در گذشته بوده دو ، سه مورد آدم های که در حقم بدی زیاد کرده بودند و تصمیم رابطه مجدد را ابداً ا اون افراد نداشتم اما در مسیر رفتارها و اتفاقات تنش،برانگیز متاسفانه واکنشی نشون دادم یا حرفی زدم که بعد از حرفم یا عکس العملم پشیمون شدم
میگم که دلم نمیخواسته با اون ادم اشتباه رابطه داشته باشم اما به خودم گفتم این دلیل نمیشه که من اشتباه که بهش آگاه شدم را جبران نکنم
و حتی از اون افراد بابت اون رفتار یا حرف خاص عذر خواهی کردم و گفتم برای جبرانش چیکار میتونم بکنم ؟؟
یک جور هم نشون دادم قصد به ادامه رابطه ندارم ولی دلم میخواد اون اشتباهه که از سمت من پیش آمده جبران بشه یعنی هر چیز در جای خودش
البته  از این تجربه که  میگم اخرین بار  دقیقا بیش از ده سال پیش رخ داده بعدش که آگاه شدم دیگه سعی کردم کنترل و مدیریت بهتری روی هیجاناتم داشته باشم کلاً هم تو خاطراتم سه مورد دارم هرسه مورد از بستگان ادمهای بسیار تنش ساز و دنبال حاشیه و شر درست کردن بودند یکیشون از سمت حسن دو تاشون از بستگان خودم بودند
 کار به زمانش ندارم، من انسانم اگر باز اتفاق بیفته حتما  اقرار به اشتباه و عذر خواهی میکنم
این به این معنی نیست که، مقابل حرف مفت یا سو استفاده کوتاه بیام فکر کنید اونم حتی یک درصد من کوتاه بیام
خدا اون روز نیاره که کسی از پذیرا بودنم سواستفاده کنه یا نمک بخوره و نمکدون بشکنه اساسی در حد تیم ملی حالش میگیرم به شیوه خودممم از رفتارش بد پشیمانش میکنم
نمیدونم چطوری منظورم بگم ، بهتر اینطور بگم مثلا متوجه بشم در برخوردم با طرف مقابلم فراتر رفتم درسته اون بد کرد و شر بود و تنش ایجاد کرد اما من
نباید دیگه اون حرف را میزدم خب اونجاست که حتما برای اون قسمت اشتباهم اقدام به عذر خواهی و جبران میکنم
در موضوع برداشت اشتباه یا تغییر یک ماجرا همینطور هستم
اما چگونه است که شاهد این هستیم که اکثریت در موارد اینگونه کاملا غیر مسئول رفتار میکنند و بدون در نظر گرفتن حقوق و حیثیت دیگران جرات و شهامت اینو ندارند بگند ما در مورد رفتار فلان کس دلخور و ناراحت بودیم اونجوری گفتیم اما آن چند وقت بعد آمد کارش جبران کرد
به عنوان مثال کسی میاد میگه فلانی خیلی بی چشم و رو ، فلان ، فلان شده است تولدم شده یک تبریک ساده نگفته من برای تولدش هزار تا کار کردم خلاصه شخصیت و حیثیت اون فرد را جلوی شما بر باد میده
بعد فلانی با یک هفته تاخیر میاد تولد تبریک میگه و عذر خواهی میکنه عذر و مشکلی داشته یادش رفته بوده و الان یادش آمده یا شرایط تبریک گفتن را نداشته الان که شرایط پیدا کرده کادو گرفته آمده تبریک گفته
ایا اینقدر منصف هستیم که همانطور که پشت سرش همه جوره به باد فحش و انتقاد گرفتیم بریم به همونهایی که در مورد این شخص ابراز نفرت کردیم بگیم هفته بعدش امده برامون کادو خریده و تبریکش گفته ؟
متاسفانه قریب به اتفاق این کار را نمیکند
و از همه دردناک حتی در مورد نزدیک ترین اشخاص زندگیشون ( پدر و مادر ، خواهر و برادر و همسر ، پدر شوهر و مادرشوهر و.) هم نمیرند اقرار به واقعیت کنند اما همیشه برای اعتراض و بدگویی اول صف هستند
هیچ خیالی هنگام خواب آسوده تر از وجدان راحت نیست که وقتی بخوابیم خیالمون از صداقت و حق الناس بقیه راحت باشه زندگی با له کردن حق بقیه
سیاه چالی بیش نیست
چند روز پیش یکی سر یک ماجرای مالی به من گفت من نمیخوام حق تو را بخورم و تو زیاد برام واریز کردی و آنچه که حق تو است را برمیگردونم
من هیچ جوابی بهش ندادم چون میدونم جبران حق دیگران دیگه مکالمات تعارفی نداره آدم برای عمل درست اقدام میکنه حرف و سخن نمیگه
از همه مهمتر در این هستی هیچ چیز گم نمیشه و هیچ کس حق من و بقیه را نمیتونه بخوره اگر کسی حق دیگری را خورد مطمئن باشید یک جای دیگر این حق ناحق را چند برابر باید پس بده . پس خیلی مراقب باشیم یک جاهایی ظاهر ماجرا به نظر میاد ما برنده ایم اونم با رند بازی و دغل بازی اما متاسفانه اون برندگی که فکر میکنیم سرابی بیش نیست و دقیقا آخر بازندگیه

ادامه دارد ‌
ادامه این پست نمونه یک تجربه واقعی ، را در پست بعدی به طور خصوصی ارسال میکنم عذر میخوام که فضای مجازی امکان ارسال همه حرف های خاص تر را نداره و مجبورم در فضای محدودتر و امن تر بخشی از نوشته هام منتشر کنم

از حس مسئولیت باربد دلم براش ضعف رفت ولی .....

یک دفعه ایی جور شد آمدیم شمال

چنان نمای که هستی

اون ,یک ,، ,مورد ,حق ,عذر ,عذر خواهی ,در مورد ,از سمت ,داشته باشم ,، فلان

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مجله اینترنتی لیان credlestelib ستاره شب 2 تکاپو در بام بامیان John's site April's info ryufullpifa بزرگان مدیریت و داستان های مدیریتی Stephen's page sweetenserwa