محل تبلیغات شما
ما روانشناسها میگیم در زندگیتون سعی کنید از کسی توقع و انتظار نداشته باشید تا زندگیتون در چرخه آرامش باشه . چون توقع و انتظار برای آدمها خشم تولید میکنه و خشم هم میتونه روی جنبه های مختلف زندگی اثرات مخرب بگذاره
خب این نظر کاملاً درسته
اما رابطه خوب و سالم رابطه ای است که در آن ؛ هر دوطرف برای ارتباط خوب تلاش میکنند و از ارتباطشون مراقبت میکنند
توقع و انتظار بی جا ندارند
معتقد به حقوق برابر هستند ( آدمهای خودشیفته مقید به حقوق برابر نیستند،  خودشیفته ها به نفع خودشون  معتقد نود به ده در رابطه معتقدند یعنی با کمترین خدمات بیشترین میزان  توقع را از طرف مقابل میکنند
و اصولا ادمهای خودشیفته نه به درد انتخاب همسر و نه انتخاب دوستی میخورند ارتباط با فرد خودشیفته کاملا یک رابطه سمی است معمولا به خاطر اینکه اعتقادی به احترام متقابل ندارند طرد و تنها میشند در نگاه اول خیلی خوب و ویترینی به نظر میان اما بعد از مدت کوتاهی به خاطر شیوه خودبینی بیش از حدشون ادم را در رابطه خسته و کلافه میکنند و ادم سالم رابطه خودش را با فرد خودشیفته ادامه نمیده تنها افراد مهرطلب و خودکم بین با این افراد معاشرت میکنند
افراد خودشیفته نگاه ابزار گونه به آدمها دارند و در ابراز محبت و همدلی کردن فوق العاده سفت و خسیس هستند در نتیجه افراد مهر طلب اگر مراقب نباشند بدجور تو تله این افراد گیر میکنند و آسیب های روانی میبینند)

خلاصه در یک رابطه سالم معمولا قضاوت بدون شواهد ، حسادت ، زیر آب زنی ، دروغگویی ، باج گیری، تهدید و. وجود نداره
در یک رابطه خوب انصاف و قدرشناسی به وضوح دیده میشه

هر دو طرف در کنار اینکه از هم لذت میبرند و اوقات خوبی را با هم دارند به استقلال ، مرزها و حریم تعیین شده همدیگر احترام میگذارند و مم به رعایتش هستند

من خودم اعتقادم به اینه که اگر یک روز به برای کسی تدارکی دیدم یا هدیه ای خریدم . قبلش با خودم طی میکنم که این کار را من دلم خواسته انجام بدم تصمیم خودم با اختیارم و عقلم بوده پس نه کسی نه خدمات گیرنده من را مجبور کرده لذا ممکنه خدماتی که میدم به من برنگرده اگر اینجور فکر کنم که باید عین خدماتم برگرده مشکل از منه ،چون کارم محبت نبوده بلکه معامله بوده هدفم این بوده که دادم که بگیرم این تفکر هم خیانت به خودتون و هم طرف مقابلتون است هرگز کارتون لطف و منتی بر سر کسی نیست یک تصمیم مختارانه است

اما به نظرم اگر طرف مقابل، ادم درستی در رابطه باشه، شاید مشابه خدمات تو را بهت برنگردونه ولی اینقدر قدرشناس هست و معرفت داره که با انصاف خودش محبت و لطف تو را ببینه و اونم به سهم خودش مراقب رابطه خودش با تو هست

اگر کادوی گرونی به کسی دادم هرگز توقع بازگشت میزان کادوم را ندارم چون شاید طرف مقابلم توان برگشت اون کادو را به حد من نداشته باشه شاید توانایش و مسائل شخصیش اجازه نده به اندازه هدیه من برگردونه پس این منم که تصمیم گرفتم کادو را بدم
اگر کادو برگشتیم یک دهم کادوی خودم بود هیچ گونه اعتراضی ندارم
ولی مختارم که در ادامه رابطه تصمیم بگیریم شیوه فعلی خودم ادامه بدم یا ندم
حتی بعضی وقتها که افراد برام کادوی گرانقیمت میگیرند
قطعا از کادو خوشحال میشم چون هدیه دادن و گرفتن بسیار دوست دارم
اگر طرف را شناخته باشم و میدونم به ماجرای محبت کردن نگاه درستی داره من را هم میشناسه با خوشحالی پذیرا هستم کلی لذتش میبرم
اگر حس کنم هنوز شناخت هر دونفرمون نسبت به هم کافی نیست و این اقدام صورت بگیره راستش یک مقدار نگران میشم میگم که خدا کنه به خیر بگذره بحث معامله گری این وسط نباشه که گرفتار شدن
اگر که ادمی باشه که از قبل میشناسم و میدونم لطف های به ظاهر سنگین میکنه اما امتحانش پس داده که بعد دنبال داستان تلافی و توقع و توهماتش است از هر دری و راهی باشه فرار میکنم که از لطف های نمایشیش و کاسبگونه اش فرار کنم و پذیراش نباشم

درسته نگاهم به رابطه بر اساس توقع و انتظار نیست اما برام بسیار زیاد معرفت دوست ارزشمنده اینکه اونجایی که باید دوستی واقعیش نشون بده حس امنیت و صمیمت بده ، خیلی برام مهمه
بعضی ها را دیدین ، دور جون شما قربون سیب زمینی .
مبینی تو در همه جا هواش داشتی اما آنجا که باید ذره ای حمایت و تعلق خودش نشون بده انگار که نه انگار
معمولا در معیارهای دوست صمیمی متوجه نبود این آپشن در دوستی که ادعای صمیمت داره و یا بهش سرویس خوب داده باشم بشم یا دورش خط قزمز میکشم یا حتما فاصله ایجاد میکنم
همیشه گفتم هرگز از محبت و کارهای خوبی که برای بعضی از آدمها انجام دادم پشیمان و نادم نیستم
اگر اون ادم قدرنشناس بوده یا بی معرفتی و نماد سیب زمینی بودن را ازش ببینم
قطعا دیگه خدمات و سرویس های قبلی را از من نخواد گرفت . یعنی فرصت یک فضای دلگرم برای او سوخت میشه خوبی من اشتباه نبوده اون ادمی بوده که ظرفش برای خوبی ها و توجه هات کم بوده
در نتیجه من زنجیره این نمیشم که اون بخواد متوقعانه همیشه سرویس و نوازش بخواد در صورتی که ذره ای معرفت در وجودش نباشه
مثلا من به حدی روی دوستانم حساسیت دارم اون حس رفیق واقعی بودن همیشه در وجودم هست اگر جایی باشم ببینم کسی داره به دوست یا رفیقم حرف نامربوطی میزنه یا ناحقی میگه پا به پای دوستم ازش حتما حمایت و جانبداری میکنم و پشت دوستم تا اخرین لحظه می ایستم چه در فضای واقعی باشه چه در مجازی

اگر بلعکس این اتفاقی برای من بیفته و کسی که ادعای دوستی با من میکنه سکوت کنه انگار که نه انگار قبح اون رفاقت و نزدیکی برام ریزش میکنه و دیگه ادم برای من تمام میشه رفیقی که عین خیالش نباشه به دوستش داره بی احترامی میشه خاک عالم بر سرش

پس تو دوستی ها اگر واقعا اسم دوست را روی خودتون میگذارید یه رفیق بامرام باشید و باشیم و صدالبته باشم .

ادامه دارد

از حس مسئولیت باربد دلم براش ضعف رفت ولی .....

یک دفعه ایی جور شد آمدیم شمال

چنان نمای که هستی

رابطه ,یک ,هم ,توقع ,، ,کسی ,توقع و ,میکنند و ,و انتظار ,محبت و ,یک رابطه

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

supartmami isuaddutan johnposbevous معرفی بهترین سایت های ایرانی سی و ششمین سالگرد شهادت ده گل پرپر خانواده ملک پور همه چی! ..... خرید ارزان قیمت فیلتر تصفیه آب SWS خانگی با کیفیت 2020 پایان Amelia's site