محل تبلیغات شما
در زندگیم دو زمان ، از بابت مفید بودن و رشد کردن خودم را بازبینی میکنم یکی هر شب قبل خواب میزان کارایی و مفید بودن روزم با خودم مرور میکنم
مورد بعدی، تلاش برای یک سری تغییرات نسبت به سال قبل ،مثلا یک سری موارد برام هدف میشه در جهتشون قدم برمیدارم و در نهایت ،آخرهای هر سال نگاه میکنم چه قدم های برداشتم و چه دست اوردهای نسبت به سال قبل داشتم
حقیقت دیدن نتایج هدف هام و اینکه تونستم ایستا نباشم یه حلاوت خاصی داره
خدا را شکر ادم سخت گیری نیستم و با ارفاق به تلاش هام نگاه میکنم و تند تند خدا را شکر میکنم و حس خوب را در ذهن و دلم منتشر میکنم
مثلا اخر شب وقتی بازبینی میکنم به کوچترین کارها که توسطم انجام شده به خودم امتیاز میدم و حس رضایت را ایجاد میکنم
در زمینه سلامتی و زیبایی مثلا کرم اب رسان دورچشم زده باشم مولتی ویتامین هام را خورده باشم حتی رسیدگی به بهداشت دهان و دندان را هم مدنظر قرار میدم
تنگ اب یخچال ، یخ ساز یخچال را پر کرده باشم
ماهی را غذا داده باشم ، گلدان ها را اب داده باشم 
حتی وقتی برای شما اینجا مینویسم  .
و از کارهای خیلی پیش و پا افتاده بگیرید که مثال زدم تا کارهای بزرگتر چه داخلی جه خارجی همشون را مدنظر قرار میدم
شما فکر کنید همون کارهای ساده را توی خونه شما انجام ندین ،چقدر سیستم و نظم زندگیتون به هم میرزه
بعضی خانمها میان مشاوره از صبح تا شب داره توی زندگی، میدوه باز میگه من ادم مفید و به درد بخوری نیستم
احساس اضافی بودن میکنم
بنده خدا تو اگر یک روز همین کارها را انجام ندی اون زندگی از هم میپاشه
آن غیر مفید بودنه ریشه در نگاه و ارزش گذاری خودت است که در ذهنت داری پرورشش میدی
مشکل سردرگمیت هست اینکه ارزش گذاری هدف هات را نمیشناسی و شدی یه کلاف سر در گم

برای انجام برنامه هام برای خودم تکلیف و بایدی نمیگذارم که انجام کارها خسته ام کنه اما خودم متعهد به انجامشون میدونم و معمولا به ندرت پیش بیاد طبق برنامه هام کارهام انجام نشه اما اگر هم نشه درب و داغون نمیشم ، خودم را مواخذه نمیکنم میگم امید به خدا فردا اگر زنده بودم طلوع خورشید را دیدم انجام میدم
اما این فردا نمیشه پس فردا ، روز بعد ، ماه بعد و غیره
اگر دیدین کارها و هدف هاتون را با اوردن دلایل که این شد و اون نشد نتونستم انجام بدم شما دچار اهمال کاری شدین و منشا اهمال کاری درونیه که باید براش فکری کنید

از اونجایی نگاهم به زندگیم به همسرم رقابتی نیست و همیشه پیشرفت اون را ،پیشرفت خودم میدونم تغییرات حسن را هم جزی از تغییرات اون تایم برای اون سالم محسوب میکنم
معلومه خخخخخخ کلا دنبال بهانه ام به خودم امتیاز و ارفاق کنم تا اون حس رضایت درونی را بیشتر کنم.
وقتی صحبت از یک خانواده میشه یعنی یک سیستم به هم پیوسته هرکس تو این سیستم رشد کنه تاثیرش روی بقیه اعضا خانواده میگذاره
اما این به این معنی نیست مثلا زن یا مرد در حال رشد و تغییر باشند بعد یکی دیگه همینجور ایستا بمونه
بدون نگاه رقابتی هرکس مسئول رشد و بازدهی خودش است 
نگاه من اینه زندگی مسیرش درسته که یک نفر داخلش برنده نیست بلکه نتیجه و برنامه ریزی طوری پیش باید بره که همه داخلش برنده باشند
در این رشد ابداً نباید آسایش و آرامش خانواده با بحران روبه رو بشه اگر اینجور شد بدونید اون رشد نیست رشد شما باید طوری انتخاب بشه که شما بتونید مثل یک ادم نرمال موقعیت های زندگی و خانوادگیتون را الویت بندی کنید اگر الویت دوم اوردین اول قطعا به سیستم خانواده ضرر زدین
نمیتونید خودتون الویت بندی کنید از روانشناس حاذق کمک بگیرید .
شما نمیتونید شرایط بقیه را با خودتون مقایسه کنید بعد دچار خودسرزنشی بگیرید هر کس نسخه زندگیش منحصر به فرد خودش است
رشد کردن فقط شامل ادامه تحصیل و کار کردن نمیشه دایره رشد کردن خیلی گسترده است بستگی به میزان شناخت از خودتون داره
من اگر توی سال حتی دوتا کتاب بخوانم اون را میزارم جز لیست رشد کردنم اون سالن
اگر یه کلاس هنری برم که تا حالا نرفته باشم میگذارم جز رشد اون سال خودم
باشگاه ورزشی برم اینو امتیاز میدم به امسال که میرم

کافیه شما بخواین کاری را انجامش بدین، آنوقت انجام پذیره
همه اینها را هم قبول دارم یک سری محدودیت ها برای همه است ادمی موفقه که بتونه با محدودیت هاش گزینه ای را برای خودش انتخاب کنه
ثابت شده اون ادمی که همیشه در حال غز زدن به زندگیه و همش در حال اعلام مانع برای عدم انجام رشد خودش در زندگی است به این ادم ایده ال ترین شرایط را هم بدن باز هم حرکتی برای پیشرفتش نمیزنه
یکی از دوستانم شوهرش امسال دکترا قبول شده
گفت شوهرم چون صبح تا شب وقتش برای کار و دانشگاه پر است و پیشرفت زبانش لازمه مسیرش است معلم خصوصی گرفته میره معلم میره شرکتش بهش زبان یاد میده
یعنی ننشسته غر بزنه آی وای نمیشه که نمیشه ؛ چطوری برم تو این پری وقت کلاس زبان
اصلا حال که نمیشه کلاس زبان برم دکترا را بیخال شم
و کلا صورت مساله را پاک کنه
اون ادم چون میخواد به هدفش برسه راهش پیدا کرده بهاش میده ،حتما از هزیته های دیگر زندگیش زده و معلم زبان را اینگونه برای خودش با این شرایطش جور کرده

یک وقت ها در خانواده های خیلی خوب هر دو، زن و مرد، همزمان و دوش به دوش ، به فکر پویایی همدیگر هستند و خیلی با هم همکاری میکنند ، که به طوری تساوی هر دو رشد کنند این دیگه بهترین و منصفانه ترین نوع زندگیه
اما بعضی از زن و شوهرها یک وقت ها یکیشون برای رشد و پیشرفت خودش عمده مسئولیت های زندگی را سر اون یکی اوار میکنه
اینجا به دور از دیده رقابت اون کسی که تمام مسئولیت سرت اوار شده خانم و اقای عزیز این تو هستی که باید حواست به پیشرفت خودت و حقوقت در زندگی باشه و منفعل نشی
در این زندگی ها یهو چند سال بعد میبینی که طرفت کلی پیشرفت تحصیلی و موقعیتی داشته و تازه تمام آرامش رشد اون را هم خودت فراهم کردی اما نه بقیه متوجه این گذشت و زحمتت تو هستند و فقط فاصله را میبینند و در بی رحمانه ترین شرایط گاهی خود همسرت هم این لطف های تو را فراموش و نادیده میگیره و احساس بالاتر بودن میکنه . در نتیجه متاسفانه تو دچار خود کم بینی میشی
بنابراین هیچ کس جز خودت نمیتونه تعادل در زندگیت ایجاد کنه هیج کس جز خودت نمیتونه هوای تو را داشته باشه هیچ کس جز خودت نمیتونه به دادت برسه
باز هم میگم هر رشدی که قراره هدفش رقابت ناسالم باشه اینکه جلوی بقیه پز بدم که این شدم، که از پری و زری عقب نمونم ؛ هیج فایده نداره
انتخابی را داشته باش که احساس کنی در تو تحول ایجاد میکنه
انتخابی داشته باش به جای اینکه دنبال جایگاه و شهرت باشی یا اینکه وقتم پر کنم مثلا به بقیه بگم منم یک کاری کردم
ببین او انتخابت چقدر میتونه اول برای خودت و دوم خانواده ات و سوم جامعه ات مفید باشه هر وقت این آپشن ها را داشت مطمئن باش هم زدی به هدف هم اینکه خودت بعدها به طور درونی احساس رضایت مندی داری
با کمال احترام به تحصیل کردهای عزیز خدایش چقدر دکترا داریم که شعور و فهم تعطیل هستند
آیا این ادمی که بی شعوری از سر و روش میباره الان با مقطع تحصیلش رشد کرده ؟
هرکس باید بر اساس شرایط شخصی خودش تغییرات و دست اوردهاش را بررسی کنه
مثلا من چند روز پیش داشتم تغییرات و تلاشهای امسالم نسبت به پارسال بررسی میکردم
اولیش این بود که حسن امسال فوق لیسانس قبول شد .( خب گفتم که موفقیت حسن ، دست اورد منم است و ان شاالله از بهمن ترمش شروع میشه تا الان علاقمند به ادامه تحصیل دانشگاهی نبود رشته اش کامپیوتره دوره های مختلف زیا دیده آیلتس با نمره خوب داره به طور عملی در کارش ماهره میگفت انتخابم ادامه تحصیل دانشگاهی نیست اما الان چون اگر بخواد ارتقا پستی بگیره به این مدرک نیاز داره به همین دلیل تصمیم گرفت که امسال فوق بخونه )

دوم : تونستم راجب جراحی سنگین و سلامتیم اقدام بکنم ترس و دلهره موجب به تعویق انداختنش نشد میدونستم ریسک زیاد داره درد فراوان باید بکشم
اما فرار گزینه من هیچ وقت نیست انجامش دادم به این فکر نمیکنم که این مورد بدشانسی یا محدودیت منه ،این شرایط مال منه این درد برای منه مهم اینه که تونستم سپریش کنم
سوم موفق شدم پروسه پروانه مطبم را بگیرم یک پروسه بسیار دشواری بابت گزینش و مصاحبه داشت
قبل جراحیم رفتم مصاحبه دادم و قبول شدم و یک هفته بعد از جراحیم پروانه اشتغال و تاسیس مطبم را به من دادند هم رشته هایم میدونند که به دست اوردن این پروانه چقدر مکافات داره و خوان سختی است
بالاخره با تلاش خیلی زیاد به دستش اوردم ترجیح میدم برای تاسیس مطب شخصی یکم تامل کنم تا شرایطش برام مهیا بشه
همین محل کار جدید به من گفتند که تابلوم میتونم روی ورودی موسسه نصب کنم در مورد اونم ترجیح میدم یکم تامل کنم بستگی به انتخابم برای ادامه همکاری با آنها داره ، یک جای دیگه هم باز این پیشنهاد به من دادند که فعلا باهاشون موافقت نکردم این کارها عجله برنمیداره .

سومین مورد آشنا شدن با محل کار جدیدم است که میدونم یک سری تحربه های خوب برام به همراه داره

همین چند مورد برای امسالم کافیه توی فکر برنامه ریزی برای یکی دو تا هدف جدید اگر عمری باشه برای سال آینده هستم . چون گفتم هدف های من تکلیف نیستند که بخوام به خودم یا کسی جواب پس بدم
هدف یعنی باید ره آوردش حال خوب باشه
اگر درگیر عدد سنت نشی که هی بخوای بگی این کار اون کار از من گذشته مطمئن باش به هدف هات میرسی
گیر دادن به عدد سن یکی از مکانیسم های فرار برای تلاش است ‌.

هدفم از توضیح دادن و وقت گذاشتن از نوشتن سبک و شیوه خودم اینه که اگر شما هم دوست داشتید از تجربیاتم استفاده کنید قطعاً ادعای به کامل بودن و بی نقص بودن ندارم
من یک زنم حتما نواقصی دارم و خواهم داشت اما هدفم اینه که تلاش کنم امروزم بهتر از دیروزم باشه
اگر از تجربیات من خوشت میاد بهره ببر ، حس کردی تجربیاتم برات مفید و خوشایندت نیست مثل یک کوچه هست که اگر کاری نداری واردش نمیشی از اینجا رد شو برو جایی را انتخاب کن که به استاندارهات میخوره و برات مفیده
اره منم موافقم هر شیوه و هر تجربه ای مناسب همه نیست باید بلوغ ، آمادگی و پذیرشش،باشه .

به بهانه تلاش در راستای هدف گذاری یک تبریک ویژه بگم به دوست نازنین و پرتلاشم نغمه  عزیزم ،جان جانان بابت انتشار کتابش که میدونم خیلی براش زحمت کشید با چاپش حلاوت و شیرینی و همچنین افتخارش شامل حال منم شد نغمه خوب من ،تو شایسته بهترین ها هستی ، تو محبوب دل منی از بس که خوش دل و محترمی . 
همیشه شاهد افتخارات خودت و خانواده عزیزت باشم
.

پی نوشت : خانمی به اسم زهره سوال مهمی برای بیماری همسرت پرسیدی ولی تیک خصوصی زدی
وقتی شما تیک خصوصی را بزنی میهن بلاگ اجازه نمیده پیام عمومی کنیم بعد خدای نکرده حس نکنید من اهمیت ندادم شما پیامت محدود کردی سوالتون تیک خصوصی نزنید مجدد بپرسید جواب میدم

از حس مسئولیت باربد دلم براش ضعف رفت ولی .....

یک دفعه ایی جور شد آمدیم شمال

چنان نمای که هستی

یک ,هم ,اون ,، ,تو ,هدف ,را هم ,یک سری ,به این ,نسبت به ,خودت و ,ادامه تحصیل دانشگاهی

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

fiemounbangmel عشق الهی leadgaming فروشگاه اینترنتی ساپورت کالا فروشگاه اینترنتی ساعت فروش علوم ماورا ☸ دگـــــردیـــسے☸ یاحسین مظلوم(ع) شب شکن2 bronenhosro