محل تبلیغات شما
در ادامه پست قبلی :
مینا از شرایط حاد امیر شایان بیشتر برام توضیح داد .از اینکه خیلی اوضاع ناراحت کننده ای این پسر داره و متاسفانه چون رفتارهای مناسبی نداره و با افرادی که الوات هستند معاشرت میکنه شرایط سخت تر کرده
پدرش کلا ازش قطع امید کرده و میگه من اگر این ببینم اونور خیابون ماشین زده و مرده رد میشم میگم خدا بیامرزش دیگه برام مهم نیست
برای همین الان برای کمک به بچش اقدامی نمیکنه و خودش زده به اون راه .
اصلا قبول نداره مراجع کنه به روانشناس و روانپزشک
اول مامانم ، بعد من و مهناز از غصه این بچه داریم دیونه میشیم
گفتم مینا جون اصل نقش پدر و مادری قبول مسئولیت است
پدر امیرشایان از ابتدا درکی از نقشش نداشته نتیجه اش هم داره مبینه الان هم به جای پذیرشش اشتباهش که جلوی این فاجعه را بگیره براش راحت تره که از مسئولیتش فرار کنه بگه این دورجونش بمیره برام مهم نیست
امیرشایان ، اگر کمک نگیره این وضعیت رو به بدتر شدن میره
به خودش تنها که آسیب نمیرسه
اینها یک فرزند دیگه دارند اونم این وسط ، آینده و سلامت روانش وحشتناک آسیب میبنه .
سیل که بیاد همه چیز را با خودش میبره
همیشه ادمهای که پذیرش اشتباه ندارند در جهل و تکرار اشتباهاتشون میمونند وقتی پدرش نمیخواد ایرادهای خودش قبول کنه چیزی درست نمیشه .

( هرچی من میگفتم پشت هم میگفت دقیقا دقیقا )

مینا جون درمانهای روانشناسی و روانپزشکی مخصوصا اونهای که مراجع یک وضعیت حادتری داره درمان سیستمی است همه باید تو این مجموعه سهم خودشون درست انجام بدن الان برای اوضاع امیرشایان نقش پدر و مادرش خیلییییی مهمه
والا از الان بگم اونها همکاری نکنند امکان نتیجه نیست
اول اونها باید توجیح بشند .
بیدار بشند و بفهمند شرایط خیلی وخیم تر از این حرفها است
خیلی عالیه که تو به عنوان خاله اش و مامانت به عنوان مامان بزرگ امیرشایان دلواپس این اوضاع هستیدو حتما میخواین براش کاری بکنید قطعا تلاشتون در حد خودش نتیجه ای خواهد داشت اما فراموش نکنید بعد از خود امیرشایان که بخواد به خودش کمک کنه پدر و مادرش هستند که بیشترین نقش را در کنترل این مسئله دارند شما و مامانتون انقدر نمیتونید اوضاع را تغییر بدین .
من واژه کنترل استفاده میکنم چون در بعضی شرایط حاد شده بیش از انتظار درمان ، باید کمک کنیم اوضاع بدتر از اون چیزی که هست نشه ، یعنی کنترل کنیم

پدرش هم که نسبت به روانشناس و روانپزشک رفتن مقاومت نشون میده دلیلش اینه که هراس داره قصور های که در حق این بچه کرده شفاف بشه و همچنین باز براش یه تعریف وظایف بشه نمیخواد زیربارشون بره ترجیح میده بگه روانشناس و روانپزشک اعتقادی ندارم
کلا ادمهای کوته فکر همیشه برای فرار از این جمله مسخره استفاده میکنه
میگه سیستم درمانی را میشه با اعتقاد داشتن و نداشتن جلو برد

مینا گفت : همینطوره که میگی مثلا از بیرون میاد به پدرش سلام میکنه پدرش جواب سلامش نمیده

گفتم بدترین کار را میکنه حس طرد شدن و بی ارزشی را بهش میده و راهی که پدر میره به ترکستان است

گفتم مینا جان مطمئن باش امیرشایان قطعا تشخیص یک اختلالی را خواهد گرفت که در کنار اون اختلال ، مصرف کننده مواد هم شده ، برای اینکه بتونند روی اون اختلالش بهتر متمرکز بشند اول باید در مورد ترک موادش اقدام کنند چون یک سری علامتهاش تحت تاثیر مصرف مواد است .

پرسیدم ازش دروغ زیاد میگه ؟
بله خیلی
اهل ارتباط های پرخطر و وارد شدن به روابط پر حاشیه و سناریو سازی است ؟
همش اصلا همینه
آیا ثبات خلق نداره یعنی خیلی خلقش بالا و پایین میشه ؟
دقیقا خیلی زیاد
بین عشق و نفرتش یک تار مو فاصله است یا مثلا از شما تا بی نهایت سر یک اتفاق متنفره یا سر یک اتفاق خیلی عاشق و علاقمند میشه و این پشت هم نسبت به ادمهای اطرافش پیش میاد
گفت اره اره خیلی اینجوریه

روی بدنش خال کوبی داره ؟
همش میگه میخوام انجام بدم یاد بگیرم برای بقیه انجام بده

علاوه بر اینکه گفتی کلامی تهدید به خودکشی میکنه ایا عمل های خود آسیب زنی به خودش هم داشته
؟
اره روی بدنش خودش خیلی چاقو و خراش های جدی میکشه

گفتم مینا جون هنوز علامتهای دیگه بر اساس حدس اختلالی که من میزنم است که من بخوام ازت بپرسم
با توجه به مصرف و گرایش به مواد که خود همین هم میتونه از علامت های این اختلال باشه همین چند مورد هم که من پرسیدم جواب شما مثبت بوده

مریم جون این چه اختلالیه ؟
خب مینا جون من تاکید جدی میکنم که تا ما مراجع از نزدیک ندیدیم نمیتونم به طور حتم روش تشخیص اختلال بگذاریم هرچند که خود من تا الان برای هر کس اینگونه احتمال برای خودم دادم اشتباه نشده اما کار حرفه ای میگه مراجع را باید از نزدیک دید و به خوبی بررسی کرد با احتیاط و دقت تشیخص گذاشت
چون تشخیص مهمترین اصل هر درمانی هست
در نتیجه الان تشخیصی روی امیرشایان نمیگذارم
فقط احتمال اختلال شخصیت مرزی را براش میدم
که عامل اصلی این اختلال آسیب های شدید کودکی است در واقع نحوه ارتباط والدین با کودک زمینه ساز اصلی این اختلال است
امیدوارم این اختلال نباشه، چون وعده های برای درمانش گاهی ممکنه داده بشه ، اما راستش بخوای در اختلالهای روانپزشکی و روانشناسی به سرطان روان شناخته میشه
فقط با این درمانها و ارتباط دائم و همیشگی با درمانگرش میگیره ، در تصمیمات خطرناکی که در رابطه هاش میگیره بشه اونو تا حدی کنترل کرد.
به هرحال کار درست اینه که صبر کنیم تا یک استارت درمانی را این پسر بزنه

یه نکته مهم دیگه که والدین باید دقت کنند اینه که بعضی از بچه ها در کودکی ، شما شاهد رفتارهای پرخاشگری و خطرناک بیشتر از بچه های دیگه در آنها هستید مثل بچه های بیش فعال این بچه ها نیاز به مراقبت بیشتری دارند اگر اینها را به جای کمک کردن و رابطه خوب تنبیه و تحقیر کنید اثرات بدی در آیندشون میگذاره
اگر یادتون باشه در پست های قبلی اشاره به حالتهای بیش فعالی امیرشایان در کودکی کردم .
فرد خودش این مورد داره ، رفتار والدین هم مناسب نیست یعنی عوامل زمینه ساز داره در نتیجه فرد بیشتر به سمت بحران سوق میده
بچه های که بیش فعال هستند، ببینید دارم میگم بیش فعال نمیگم اهل جنب و جوش چون نشانه های بیش فعالی با پر جنب و جوشی کاملا فرق میکنه
در نتیجه کودکی که بستر بیش فعالی را داره معمولا اگر محیط خانوادگیش جالب نباشه به سمت گرایش به مواد ، فتارهای پرخطر و شخصیت ضد اجتماعی شدن در بزرگسالی یک قدم فاصله داره
سوال : اما ما کسی را میشناسیم بیش فعال بوده بزرگ شده اینجوری نشده ،الان هم زندگی نرمال داره ؟
جواب همیشگی من بحث احتمال است ما استثناعات هم داریم در ضمن شاید اون فرد شرایط محیطی گذشته اش خوب بوده در نتیجه به سمت این موارد کشیده نشده اما غالبا باید کودکان پرخاشگر و ستیزه جو و همچنین بیش فعال را بهتر مراقبت و هدایت کرد بابت نوع تعاملتون با فرزندتون با روانشناس بالینی در ارتباط باشید که برای نوع تعامل و برنامه ریزی هاتون در ارتباط با فرزندتون راهنمایی های آگاهانه بگیرید

اگر نیاز به مصرف دارو داره مقاومت نکنید با روانپزشکش همکاری کنید بزارید با خوردن دارو به تعادل برسه
بچه ای که به دنیا میاد گردو نشکسته است یک سری چیزهاش با ژنتیک با خودش میره
چه جسمی چه روانی فرزند شما خدای نکرده مشکلی داشت شما به عنوان پدر و مادر وظیفه دارید سلامت و مراقبت خودتون و اون را در الویت زندگیتون بگذارید
بچه ای که در اثر آسیب های کودکی بزرگسالیش با خطرات مواجه میشه به مصرف مواد روی میاره ، دچار اختلال میشه فقط خودش تباه نمیشه و شما تنها گرفتار نیستند این فرد برای جامعه هم خطرناکه
برای همینه که من روی مسئولیت ها بیش از حد تاکید میکنم

یک مراجع دارم مادر و پدرش که تا دلتون بخواد برای تک فرزندشون ریخت و پاش میکنند مادر از پدر اخیراً جدا شده بچه اطلاعی نداره به بهانه فعالیت شغلی ماد
مادر میره یک شهر دیگه در واقع شغل بهانه است
در رابطه با فردی هست که پانزده ساله با وجود زندگی متاهلی این رابطه را داشته و میره اون شهر که کنار اون فرد باشه
پسر اصلا پدر را به حساب نمیاره با وجود اینکه پدر یک جایگاه ویژه اجتماعی خاصی داره
مرتب و مکرراً ، مادر برای رفتارهای پرخطر پسرش چون تنها و دور از خانواده است . از سمت من داره مستقیم هشدار میگیره و بهش میگم شما لازمه کنار فرزندت دائم باشی، ولی چون مادر رابطه عاطفیش براش از شرایط بچه اش قوی تره آنچنان توجهی به این هشدار من نمیکنه
دم به دقیقه میگه امیدم به شما و روانپزشکش هست
البته بیشتر به شماست
منم هزار بار گفتم من سهم خودم به نحو احسنت انجام میدادم اثراتش هم به گفته خودتون دارید میبینید اما این همه کمک به فرزند شما نیست شما هم باید سهم خودتون را انجام بدید
روانپزشک و روانشناس بردن و حمایت مالی بخشی از ماجراست بخشیش سهم شماست و خیلی هم سهم اجرایی و مهمی است
و اینکه یاد بگیریم الویت های زندگیمون بشناسیم وقتی من یک فرزند تو زندگی دارم الویت من اونه بعد انتخابهای بعدی
اینقدر بعضی از ما ادمها راحت طلب هستیم اونجای که باید مسئولیت پذیر باشیم میخوایم بقیه جای کمبود ما را پر کنند و خوشبختی را برامون بسازند
که این کار را هیچ روانشناسی در دنیا نه وجود داره نه خواهد امد که برای ما بسازه ولی توی راهنمایی برای ساختنش میتونه کمک های شایانی به ما بکنه که کافیه ما بخوایم و اعتماد کنیم روانشناس توانمند و باسواد میتونه هدایت گر خوبی برای مسیر خوشبتی شما باشه

خلاصه من به مینا گفتم که هدف این نیست بخوایم بگیم فقط پدرش مقصره هیچ درمانگری دنبال پیدا کردن مجرم و مقصر نیست بیشتر میگرده ریشه یابی میکنه عوامل تاثیر گذار را پیدا میکنه اگر پدرش بیشترین تاثیر را داشته و الان هم داره قطعا از پدرش میخواد که اون اقدام به تغییر شیوه بده و شیوه های درست بهش آموزش میده
قطعا برای امیرشایان شرایط ژنتیکش ، پدرش ، مادرش و حتی خودش در این ماجرا تاثیر داشته
چون ما موارد خاص داریم که طرف همه این شرایط محیطی و مستعد ساز داره اما خود فرد همجوره از خودش محافظت میکنه که زندگیش به نابودی کشیده نشه

اخرین خبر اینکه اینها برای ماه دیگر تونستند از روانپزشک نوبت بگیرند .امیدوارم در مسیر روشنی و بهبودی، کل خانواده قرار بگیرند من فکر میکنم آنچه که جهت کمک بود را براشون انجام دادم
امیدوارم این تجربیات و تحلیل های من بتونه به هوشیاری شما خوانندگان کمک کنه

پست بعدی ادامه گذشته است
ادامه پست به زودی .

از حس مسئولیت باربد دلم براش ضعف رفت ولی .....

یک دفعه ایی جور شد آمدیم شمال

چنان نمای که هستی

های ,هم ,، ,یک ,خودش ,بچه ,بیش فعال ,مینا جون ,که در ,که من ,پدر و

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

stapcefollland endoorgoze مـهـدی نـهـالـپـروری ست نیم شورت شورتکس لامبادا سوتین اسفنجی توری پشت گردنی اسلیپ شیر دهی زنانه آکادمی وو وی تائو بوکان verwaheanis Jennifer's notes إِنَّ أَکرَمَکُم عِندَاللّهِ أَتقَاکُم گرامیترین شما باتقواترین شماست imocenor حسابداران ایران