محل تبلیغات شما
 همایش تحصیلی که پنج شنبه پیش برای باربد گفتم که رفتیم در واقع خودشون با ما تماس گرفتند و گفتند که موسسه ما از دانش آموزان برتر مدارس دعوت به عمل آورده و شماره شما را از طریق معرفی که به ما کردند به دست آوردیم
گفتند میخوایم راجب فلان موضوعات از نزدیک برای اون جمع انتخابی که باربد هم جزشون هست صحبتی داشته باشیم
واقعا من قبل رفتن تحقیق کردم دیدم از بچه های مدارس برتر مثل تیزهوشان و نمونه دولتی تعدادی را انتخاب کردند
خلاصه قبل ورود به همایش که در دانشگاه تهران بود
به ما یه پکیج دادند صندلی هامون هم مشخص بود چون کد داشتیم رفتیم سر جامون نشستیم
جو سالن خیلی حسن خوبی برام داشت
جونم براتون بگه مدیر موسسه آمد ضمن معرفی خودش و توضیحاتی را راجب مباحثش برای ما داد
بعد در نهایت برای اینکه بچه ها را سنجش کنه گفت من یک سوال مطرح میکنم دانش آموزان بگند این مال چه درسی است ؟( سوالش دو پهلو بود)
هنوز سوالش تموم نشده بود باربد اروم گفت خب معلوم این سوال مربوط به درس مطالعات اجتماعی است .
همهمه شد عده بیشتر میگفتند سوال ریاضی
عده کمی مطالعات اجتماعی
و برخی میگفتند سوال علوم است

طراح سوال گفتند خب اروم باشید کی ها گفتند ریاضی است
یک عده دستشون بردند بالا
گفت چه کسانی گفتند سوال مطالعات اجتماعی است
چند نفر محدود من جمله باربد دستشون بردند بالا
گفت افرین شما که پاسخ دادید سوال مطالعات اجتماعیه بلند بشید سرپا بیاستید 
از جمع درخواست کرد که براشون دست بزنید 
واییی ننه من از ذوق میخواستم پرواز کنم
اینقدر خوشحال و هیجان زده شدم شروع به قربون صدقه باربد کردم 
دورت بگرده مادر 
فدات بشم باهوشممم
زندگیم ، همه عمرم ، جونم ، نفسم 
احسنت به تو که تیزهوشییی 
باربدم حسابی صورتش پر از غرور و حس برندگی 
اصلا یه وضعی بودد
فکر کنم اگر فضا داشتم از ذوق بلند میشدم وسط سالن بشکن و بالا بنداز راه مینداختم 
درست بود کنار باربد قربون صدقه اش میرفتم اما پشت سریم و صندلی بغلم شاهد این ابراز احساسات یک عدد ننه ندید بدید باشند
یعنی ننه اینقدر بی ظرفیت تو عمرشون ندیده بودند
خلاصه همینجور که در حال عشق و صفا و دردانه نوازی بودم که پسرم میان این تعداد بچه خاص و باهوش تازه جز محدود افراد بود که تونست فوری به سوال پاسخ درست بده .
در حال شور و شعف و صفا بودم حیف حیف اون فاز و حال و هوا که طراح سوال به بچه ها گفت بفرمایید بشنید پاسخ شما اشتباه بود
این سوال نه سوال مطالعات اجتماعی است نه سوال علوم است بلکه سوال ریاضیه
واییییی خدا کجا قایم بشم از چه دری فرار کنم 
پشت سریم یه آقا بود که احتمالا شنونده ابراز هیجانات من بود از خنده کم مونده بود پخش سالن بشه 
اینقدر در به در این  آقاهه ، خندید ، خندید ، خندید خخخخ ها ها ها 
که میخواستم بهش بگممم کوفتتت اینقدر نخند خووو گناه دالم بسه دیگه خخخخ
کلی روانشاد شد تاتر کمدی میرفت اینقدر نمیخندید
خدایش من خودم هم از خنده اون آقاههه خندم گرفته بود 
عاقا عاقا ، خواستم از سالن خارج بشم با یه وضعی سرم صد و هشتاد درجه چرخوندم شناسایی نشم با این دسته گلی گه به اب دادم . الفرار از سالن خارج شدم خخخخ
( شوخی میکنم ، مگه چی شده بودم خودم نباختم و عادی دل به نشاط از سالن خارج شدم
احتمالا آقاهه تو دلش گفته اره جون خودت مثلا هیچی نشده جات بودم با قرص برنج خودکشی میکردمخخخخخ)
راستش از سالن خارج شدیم اینقدر با مساله عادی رفتار کردم که حسن که جای پارک گیرش نیومده بود وقتی رفتیم توی ماشین باربد خودش با خنده ماجرا و ادای هیجان زدگی منو برای باباش اجرا کرد
باباش هم کلی خندید
بععععله اون شب موجب خنده خاص و عام شدم
خلاصه حواستون باشه تا مطمئن نشدین برای بچه هاتون ضعف نرید که آبرو براتون نمیمونه
اما جدا از این حرفها بعد از خنده ها و شوخی ها اخرش به باربد گفتم عزیزم معیار باهوشی تو را پاسخ درست یا غلط اون سوال تعیین نمیکنه ای کی یو بالای تو ثابت شده است همانطور که میدونی من از تو آزمونهای هوشی مختلف و معتبر گرفتم و همیشه نمره هوش تو عدد بالا در آمده و زیر مجموعه تیزهوش ها بودی
اون حرفهای که تو سالن بهت زدم صد هزار بار دیگه هم بهت میگیم خووو مامان چیکار کنم من دنبال بهانه ام که  برات غش کنم حس کردم فضاش برام ایجاد شده

خلاصه دوستان گفتم براتون بگم شما هم فیض ببریبد بخندین ببینید اون روز عجب سوتی اساسی دادم .
این مامان ها وقتی ذوق زده بچه هاشون میشند غیر قابل کنترل هستند فرقی نمیکنه چه شغل و جایگاهی داشته باشی اون لحظه یه مامانی که میخوای از شوقت پرواز کنی

از حس مسئولیت باربد دلم براش ضعف رفت ولی .....

یک دفعه ایی جور شد آمدیم شمال

چنان نمای که هستی

سوال ,ها ,، ,تو ,سالن ,اون ,سالن خارج ,مطالعات اجتماعی ,از سالن ,از خنده ,سوال مطالعات ,سوال مطالعات اجتماعی

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Charity's page اردکان afdetideads Kristina's memory cueseassoci rocklilewa tnamtesfetos paydiphdisctas Sonya's page Benjamin's life