محل تبلیغات شما
مثل یک ماشین سریع یک بند، این چند روزه بدو بدو کردم
باربد از جمعه علایم مریضیش را بروز داد تب کرد و بی حال شد
شنبه و یک شنبه مدرسه را به علت آلودگی هوا تعطیل کردند و توی خونه استراحت کرد
امروز هم که باز خودم نگذاشتم بره احتمالا فردا هم میزازم استراحت کنه بالاخره اگر ویروسی باشه همکلاسی هاش گناه دارند درگیر بشند هر چند که الان دیگه این سرماخوردگی کلی شیوع پیدا کرده
از طرفی بتونم مریضیش زود جمع و جور کنم
هم از بابت خودش و هم خودم
در نتیجه مضاعف مراقبتش میکنم
‌دایم در حال درست کردن انواع سوپ ، اب مرکبات ساعت به ساعت میگریم ، شغلم و. درست میکنم و بهش میدم ، بلکه با اینها سیستم ایمنیش بالا ببره
خوشبختانه اشتهاش بد نیست و همکاری میکنه
فعلا درمانی که براش دکتر تجویز کرده درمان سرماخوردگی و گلو درد هست نه آنفلونزا ولی با این وجود گفته ما مراقب باشیم که اگر احتمال آنفلونزا داشت خودمون هم نگیریم
من هم که نزدیک جراحیم هست انفلونزا بگیرم فاجعه است
مرتب با ماسک در حال ضد عفونی سرویس بهداشتی ، اشیایی که دست میزنه را با پنبه الکل پاک میکنم
نمیدونم چقدر میتونم ا با این کارها از انتشار ویروس جلوگیری کنم
یک کار خوبی که من توی فصل زمستان انجام میدم به شما هم پیشنهاد میدم انجام بدین
اینه که مرتب نوشیدنی عسل با اب لیمو خانگی براشون درست میکنم و توی یخچال میزارم
حس میکنم، همین مقاومت و اشتهای باربد از جهت اینه که قبلش این نوشیدنی را مرتب خورده

در همین شرایط ، تایمی که خواب بوده با همین هوای آلوده رفتم پیگیر انجام کارهای قبل جراحیم شدم تقریبا کارهاش انجام دادم
ساعت چهار میرم که دکتر کیانی نژاد ببینم برام وقت جراحی را تعیین کنه
که بعدش که بریم دنبال بقیه ماجراهامون .

یک مطلب دیگه میخواستم بنویسم‌ هرچند قبلا هم در موردش توضیح دادم اونم اینکه واقعا ما نمیتونیم با تصاویر و فیلم های یک دقیقه ای در اینستا در مورر کل زندگی یک ادم نتیجه گیری یا قضاوت کنیم
اون فیلم نشان دهنده کل خوشبختی و بدبختی اون ادم نیست زندگی هزار تا صعود و فرود داره پر از مانع و حاشیه است دیدن تصاویر کوتاه اینستا منبع خوبی برای خیلی از باورها و برداشت های ما نیست
حالا این، از یک طرف اشتباهه از اون بدتر کسی که وارد پیجی میشه بدون که بدونه طرف مقابلش کیه زحمت نمیده نه تنها پست های دیگر اون پیج را بخونه حتی بیو را مطالعه نمیکنه همون قسمتی که زیر عکس هدف صفحه را ،معمولا صاحب پیج مینوسه
با دیدن اخرین عکس یا فیلم پیج حتی به نظر میاد کپشن را هم نخونده شروع به اظهار نظر فوق العاده سطحی با ته بی شعوری میکنه
یک تصویر یک دقیقه ای را میبینه میشینه کل زندگیت را نتیحه گیری میکنه با پرچسب ها و قضاوت هاش شروع به نصحیت های احمقانه میکنه
خیلی ضعف بزرگیه که ما بدون دلایل ، شناخت ، اطلاعات کافی بخوایم اظهار نظر بکنیم خیلی به این موضوع حواسمون باشه اعتبار و شخصیت خودمون در اثر عدم رعایتش میشکنیم
کسانی که این کار را میکنند فوق العاده ادمهای سطحی هستند
پیج اینستای من در بیو نوشته شده لایف استایل یک روانشناس بهبود یافته از سرطان
در لایف استایل مشخصه طرف از تفکرش ، سبک زندگیش ، آشپزیش ،بخشی سفرهاش ، مهمانی هاش ، گاهی خریدهاش ، کارش، برنامه های سلامتیش و. با مخاطبش مشترک میشه
از آنجای که نوشتم بهبود یافته از سرطان ،قطعا بخش عمده مخاطبان من بیماران سرطانی و خانواده هاشون هستند
کلمه بهبود یافته برای اونها امید را زنده میکنه پس مشخصه صاحب این پیج هدف خیر و مثبتش اینه که، میخواد با سبک واقعی خودش و تجاربش به ،مخاطبانش روحیه خوب و امید بیشتر بده
و نشون بده درسته بهبود یافته است اما این مسیر پر طمطراق با درمان همیشگی ادامه داره و با پذیرش این ماجرا چگونه میشه هم درمان مدیریت کرد و هم زندگی با کیفیت انجام داد
این هدف من بوده خدا را شکر ، خدا را شکر، خدا را شکر و.دقیقا با کامنت ها و فیدبک های که گرفتم .
هدفم نتیجه که خواستم داده و کاملاً تاثیر گذار بوده
صفحه اینستای من نه پیج بیزینسی است ، نه داخلش فعلا فعالیت تبلیغاتی میشه ، سود مالی نداره تایمی که براش میگذارم دقیقا مثل اینجا از سر عشق کمک و کاهش درد ادمهای دیگره در واقع یک تایمی از زندگی من هست که انفاق شده و من بی چشمداشت دارم این کار را انجام میرم
وقتی تاثیر مثبت و حال خوب ادمها را متوجه میشم، انگیزه من را در ادامه دادن تامین میکنه
هیچ منتی نیست و میدونم ، چقدر تا بی نهایت یک عده از شماها همیشه ابراز لطف و قدر شناسی کردید چه مخاطبان اینجا چه اونجا . اهمیت و توجه من مدنظرتون است

اونهایی که پیج اینستا من را دنبال میکنند یک بخشی از پیجم از آشپزی هام فیلم و تصویر میگذارم هدفم آموزش طرز تهیه غذا نیست چون اختصاصا پیجم من صفحه آشپزی نیست ، باید حوصله تمام مخاطبانم در نظر بگیرم وبیشتر از آموزش آشپزی ، حس خوب از گرمای زندگی با وجود مشکلات به مخاطبم بدم که میشه در شرایط سخت هم لحظه های خوب را رقم زد
این بخش آشپزی اتفاقا خیلی طرفدار داره
اصولا من عادت ندارم بخوام مثلا یک طراحی مصنوعی از پیش تعیین شده بکنم به نیت اینستا فیلم بگذارم همون که واقعیش هست در لحظه فیلم و عکس میگیرم ، فقط برای حس یهتر یک موزیک مناسب روی کلیپم پخش میکنم
مدتی بود از آشپزی هام فیلم نگذاشنه بودم
وقتی دیشب شامم حاضر شد و غذا را کشیدم چون پشت اون تدارک یک حسی برای حال بهتر خوابیده بود گفتم یک فیلم و عکسی بگیرم
استرس های قبل عمل ، برو و بیاهاش ، نگرانی های که ایجاد میکنه ، ناخوشی باربد ، هوای آلوده ، مشکلات غم آلود و اخیر جامعه و. حس و حال زندگی را با خطر روبه کرده اگر ما تو لحظه های سخت به داد خودمون نرسیم زندگی و خودمون از دست میریم
یک وقت فقط زندگی خودمون نیست ، زندگی خانواده مون هم است با یک کارهای کوچیک حتی با زحمت میشه اون حال و هوا را بهبود بخشید
من تمام سفره هام حتی با ساده ترین غذاها مرتب و منظم با مخلفات میچنیم چون برام مهمه اهمیت میدم
اما همیشه وعده های غذایمون مثل فیلم های سینمایی مفصل و خاص نیست
اما یه کار خوب میکنم اونم اینه که ما چون رفت های خانوادگیمون به دلایل دوری و غیره محدوده
در هفته حداقل یک بار مثل یک مهمانی کوچیک برای خودمون در وعده غذاییمون میبینم انگار که قشنگ قرار کسی بیاد خونه به همون میزان به تزیینات و دورچین ها اهمیت میدم
خیلیییی خیلیییی باربد دوست داره یکم فاصله میفته میگه مامی مهمانیمون یادت نره
درست مهمان رفتنمون محدوده ، اما ، ما که نباید خودمون محدود کنیم چه کسی واجب تر از خودمون در موضوع اهمیت و توجه
حتی گاهی برای خوش گذرونی در میان وعده یه سینی های درست میکنم اسمش گذاشتم سینه مزه که با چیزهای مختلف تنقلاتی کوچولو کوچولو این سینی را پر میکنم مهم نیست چی باشه هر چیزی که امکانات خونه باشه درستش میکنم معمولا همزمان با هم یک فیلم هم تماشا میکنیم
وقتی این سینی را آماده میکنم باربد کلی خوشحال میشه خیلی براش جالبه

دیروز با همه مشغله ها و مریض داری با توجه به فضای سنگین اجتماعی و شخصی که بالا گفتیم تصمیم گرفتم شام مهمونی برای خودمون تدارک ببینم
که یه تنوعی در این جو باشه
یهو موقع که غذا را کشیدم گفتم من که این دیدگاه را دارم. دیدگاهم با عکس غذا بزارم که در این شرایط از روانمون مراقبت کنیم که از پا نیفتیم
حالا شام خاصی هم نبود یه پلو شوید لوبیا با خوراک ماهیچه بود
سوپ ورمیشل
یه سیر ماست درست کردم چون با این غذای جنوبی از واجباتش است
یه سالاد شیرازی درست کردم
انار هم که من مرتب دون میکنم توی یخچال میزارم
یه کاسه کوچولو از اون هم گذاشتم
سیر ترشی داشتم گذاشتم
زیتون یه شیشه مادر شوهرم از شمال اورده بود از اون هم یک کاسه کوچولو گذاشتم
فلفل هالوپینا داشتم اونم گذاشتم
همه مواد لازم تو خونه داشتم
تنها چیزی که دیروز خریدم یه دلستر لیمویی بود
حالا همه این مخلفات که خورده نمیشه اضافه اش دوباره برمیگرده داخل شیشه هاشون تا مدتها استفاده میشه
جریان گوجه سالاد شیرازی هم این بود که ما مصرف گوجه و ربمون بالاست باربد خیلی دوست داره اهل احتکار میدونید نیستم طبق معمول وقتی گوجه قیمتش هشت هزار بود توی زمستون این قیمت نرماله من دو کیلو نیم خریدم بعدش یهو گرون شد چون سفت بود خوب موند با احتیاط مصرف کردم
هنوزم هم چند دانه دیگه توی کشو سبزیجات دارم
خلاصه بهتون میگم چرا دارم این توضیحات را میدم
این میز شام دیشب به چشم یک فالور تازه وارد خیلی آمده بود اصلا وضعی
شانس اوردم نرفته بقیه غذاهای پیجم ببینه
همین یک پست آتیشش زده بود
نوشته بود معلوم که پولداری و وضع مالیت خیلی خوبه
معلومه خوشبخت بی دردی ( تو دلم گفتم اییییی چشمت دراد )
به فکر مردمی باش که دارند زیر فشار مالی له میشند و این غذای که میگذاری دلشون میخواد نمیتونند تهیه کنند . نیازی نیست از این فیلم و عکس ها بزاری ( شگفتااااا به تو چه مربوط من چی توی پیجم میزارم)

معلومه کدبانوییییی ( با ز تو دلم گفتم تا کور شود هر آنکه نتواند دید )
همینجوری زررررر نصحیتی بی مربوط، قضاوت و نتیجه گیری بی پایه و اساس
بعدش هم منو آنفالو کرده بود
نکرده بود هم جوابش نمیدادم خودم از پیجم پرتش میکردم بیرون یه ادم سطحی یه حرف سطحی میخوام چی به این ادم بفهمونم
از اون آدمها که دلم میخواست بهش بگم منقارت ببند
اصلا نمیدونم برای چی صفحه من فالو کرده بود که متوجه ماجرا و شرایط من نبود حتی گیرم من سابقه بیماری هم نداشتم اخه این شام معمولی چی داشت که حس کرده بود من مرفه بی دردم ، پولدارم ، اخر خوشبختبم
ببینید بعضی ها ، چقدر کمبود فهم و هوش دارند مثل علف هرز فقط رشد جسمی کردند ولی مغز را آکبند نگه داشتن
به قول حسن گوجهههه چشمش گرفته خخخخت
گفتم دلم میخواست بهش میگفتم بیش از اینکه درد پولداری من تو قلبت نشسته یکم صفحه اینستا منو بخون تازه بعد از مطالعه کل اینستای من ، تو فقط با پنح درصد زندگیم آشنا شدی نود و پنج درصدش نمیدونی
حالا به جای این نتیجه گیری سطحی از من بپرس بگو با این اتفاقات ، تو چطور زندگیت مدیریت میکنی ؟
ارزش ها چی هستند ؟
چی برات در زندگی مهمه یا مهم نیست ؟
شاید یه چیز یاد گرفتی
من این دومین فالوری است که در طول مدتی که توی این پیچ اینستام فعالم میان میگند شاید یکی نداره این غذا را بخوره شما عکس فیلم این غذاها را میزاری
چقدر این حرف بیخوده البته بگم نفر اولیه بعد از مدتی که تو پیجم چرخید امد گفت منو ببخش. زود قضاوت کردم شما دارید به افراد بیمار با این کارتون امید میدین حرف من نسنجیده بود بهش گفتم عزیزم شاید شما محدود در اینستا میچرخی اما اینجا پر از پیج های غذایی مدل به مدله که هزار هزار برابر از میز های من شیک تر و اشتها بزانگیز تره پر از رستورانهای آنچنانی که فیلم غذاهاشون هست
من فقط گاهی از وعده های معمول غذایم تصویر گذاشتم
اما این یکیییی فالور دومیه خیلی نابود بود نمیخواستم باهاش حتی یک کلمه وارد مکالمه بشم

یکی که اینقدر با دیدن عکس های غذایی اینستا حالش دگرگون بشه بنده خدا دل اینستا آمدن نداره .
ادم دلش میخواد یه وقتها به بعضی ادمها بگه اکی من پولدار ، خوشبخت ، بی درد بیا یک هفته ، یک ماه جامون عوض کنیم من کل خوشبختی و بی دردی که در نظر تو آمده بهت بدم ببینم میتونی دوام بیاری
شب که تو در خواب ناز به سر میبری من اکثر مواقع از درد بی خوابم یا تو خواب میپرم در خودم میپیجم چون دیگه این دل و روده ناقص کلی مشکل داره
هفته دیگه جای من برو دهمین جراحیت را انجام بده از بالا تا پایین شکمت شکاف بزنند ببینم حالت چطوریه
فقط در نظر بگیرید یک برش سطحی کوچولو با چاقو به دست کسی بخوره چند روز گرفتاره حالا این برش عمیق ، عمیق در نظر بگیرید با حجم وسیع و طولانی که روی جسم من در جراحی ایجاد میکنند باز بیشترش در نظر بگیرید که اون ناحیه بارها باز شده

همه اینها را اگر با این موارد اینستایی که نتیجه گرفتی و چشمت پر کرده بهت فقط یک ماه تقدیم میکنم ببینم به حالی میفتی
من کامنتش پاک کردم
چون هم رفته بود هم حرف بی پایه و اساس بی منطق جاش اونجا نبود تاکید کنم کامنت فقط مخالف نبود نقد به جا نبود ادم گوش بده یه چیز یاد بگیرع
یه ادم که از هیچ باخبر و چیزی حالیش نبود فقط یاد گرفته بود هرچی به نظرش میاد یه ریز بگه
از همه مهتر این همه دنبال کننده های فهمیم و اینکه در اصل ماجرا هستند هدف من را از اتتشار این تصاویر درک کرده بودم اینقدر کامنت ارزشمند گرفتم که میون این همه گل و گلستان اون علف هرز کندم دور انداختم .حداقل اینستا آپشن خوبی به نام بلاک داره
واقعا بعضی ادمها با بودنشون سودی که ندارند دنیا را اشغال کردند یکی هم که داره با نیت خیر یک کار خوب انجام میده ایجاد مزاحمت میکنند

خدایا اول من را بعد بقیه  آدمهای که در مسیرم میگذاری را به راه راست هدایت کن

آمین آمین آمین 

از حس مسئولیت باربد دلم براش ضعف رفت ولی .....

یک دفعه ایی جور شد آمدیم شمال

چنان نمای که هستی

، ,یک ,هم ,های ,یه ,فیلم ,با این ,در نظر ,که در ,هم که ,از اون

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

++ به روز ++ eatalkefi کسب درامد،کاردرمنزل kachchmonmoro واشـقان - فلسفه تعلیم و تربیت دیزی نیوز، اخبارک درگوشی، دیزی کالا عکس نوشته های جدید و شعر های عاشقانه و غمگین سامانه پیام کوتاه ، سامانه پیام کوتاه رایگان ، نمایندگی سامانه پیام کوتاه موفقیت آنلاین Edward's page